2020 metai – nauji atradimai, iššūkiai ir patirtis.

Sportas – veikla, leidžianti sustiprinti savo kūną ir suteikianti galimybę pažinti save tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Aktyvi fizinė veikla 2020-aisiais metais tapo vienas iš pagrindinių užsiėmimų, kuris padėjo išlaikyti psichologinę ir emocinę pusiausvyrą įtemptoje kasdieninėje aplinkoje bei suteikė begalinį džiaugsmą ir paskatą gyventi. Praeiti metai mūsų visuomenei parodė, koks aktualus yra žmonių tarpusavio supratingumas ir bendravimas. Šios dvi vertybės visuomet buvo ir bus vienos iš svarbiausių mūsų sporto organizacijai Sports and Education academy.

Socialiniai sporto renginiai suvienija visus įvairių sporto šakų entuziastus ir skatina į šią veiklą įtraukti kuo daugiau žmonių. Norime iš visos širdies pasidžiaugti, kad nepaisant sunkių aplinkybių, praeitais metais mūsų organizacijai pavyko suorganizuoti daug sportinių renginių. Sekdama Lietuvos krepšinio lygos pavyzdžiu ir populiarinant naująją olimpinę sporto šaką, Sports and Education academy praeitą vasarą suorganizavo 3×3 ,,Dobele” Lietuva krepšinio lygos turnyrą. Pirmajame etape rungtyniavo krepšininkai 4 amžiaus grupėse: 1-2-okai, 2-3-iokai, 4-5-okai, 6-okai +. Kiekvienos grupės dienos čempionai buvo apdovanoti ,,Dobele“ įsteigtais prizais. Džiaugiamės būdami viena pirmųjų krepšinio mokyklų, suteikianti progą auklėtiniams tobulėti ir siekti rezultatų ne tik tradiciniame krepšinyje, bet ir žiūrovams patrauklesniame krepšinyje, kuriame fizinės ypatybės ir technika yra patys svarbiausi elementai. Taip pat mūsų auklėtiniai vasaros metu mėgavosi nuostabia sporto stovykla ,,Basketball Pro camp”, kuri vaikams suteikė galimybę leisti savo asmeninį laiką ne tik prasmingai, bet ir tuo pačiu metu tobulinant fizinius įgūdžius. Stovyklos metu vaikai ne tik aktyviai sportavo, bet ir turėjo galimybę susipažinti su sporto psichologijos svarba, meditacija, pripučiamu stalo futbolu, vandenlenčių sportu bei daug kitų smagių, naudingų veiklų.

Rudenį buvo pasiektas ilgai brandintas tikslas – suorganizuotas pirmasis
sporto festivalis Panevėžyje. Į šią šventę buvo įtrauktos net 15 sportinių veiklų, kurios visą dieną džiugino dalyvius ir skleidė pozityvią energiją. Taip pat ,, KK Lietkabelio ir Aukstaitijos KM 3×3” turnyras pasižymėjo dideliais mūsų auklėtinių laimėjimais bei įnirtinga kova dėl prizinių vietų, tiek tarp mažųjų krepšininkų, tiek tarp suaugusių. Bendruomenės palaikymą puoselėjome dalyvaudami Panevėžio Liekupio bendruomenės krepšinio aikštelės atidarymo šventėje ir džiugindami visus susirinkusiuosius įvairių sporto šakų rungtimis bei nuostabiais prizais.

Turime pripažinti, kad kaip ir kiekvienam žmogui, mūsų organizacijai iškilo sunkumų nuotolinio ugdymo metu, bet kaip ir kiekvieną iššūkį mūsų organizacija tai įveikė profesionaliai ir sklandžiai. Sportiniai užsiėmimai nuolat vyko internetinėje erdvėje su mūsų nuotabiausiais treneriais – Luku Neimontu, Benu Bakučioniu, Dovydu Veriuga, Klaudijumi Donskiu ir Dariumi Griškėnu. Taip pat nenuvylėme savo skaitytojų skelbdami konkursus, tokius kaip ,,Kalėdų ir Naujųjų metų fiesta”, ,,Šeimų protų lyga”, populiariausių klasių auklėtinių rinkimais su pačiais nuostabiausiais prizais.

Nuotoliniai pokalbiai su garsiausiais Lietuvos sportininkais – dar viena naujovė, atrasta karantino metu. Skaitytojus džiuginome pokalbiais su 25-erių metų Lietuvos plaukiku Danu Rapšiu, garsinusiu Panevėžio bei visos Lietuvos vardą 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, 2018 m. pasaulio trumpo baseino čempionate, 2019 m. pasaulio plaukimo taurėje ir daugelyje kitų tarptautinių varžybų. Kadangi mūsų organizacija domisi įvairiausiomis sporto šakomis, maloniai kvietėme visus Sports and Education academy sekėjus susipažinti artimiau su Lietuvos futbolo
A lygos komandos vadovu, LFF taurės čempionu Broniumi Vaitekūnu, kuris papasakojo visiems tikrąsias paslaptis, kurios padeda tapti sėkmingu ne tik sporte, bet ir gyvenime. Visi krepšinio mylėtojai neliko nuskriausti ir taip pat turėjo progą susipažinti su 31-erių metų profesionaliu krepšininku Mindaugu Kuzminsku ir 27-erių metų KK „Lietkabelis“ krepšininku Gabrieliumi Maldūnu. Šie nuostabūs sportininkai papasakojo apie savo patirtį žaidžiant garsiausiose krepšinio lygose ir apie savo didžiausią aistrą – krepšinį.


Tikimės, kad praėjusiais 2020-aisiais metais ir Jūs nepraradote motyvacijos sportuoti ir skleisti pozityvią energiją aplinkiniams, o 2021-aisiais este nusiteikę tobulinti savo fizinę ir dvasinę sveikatą labiau, negu kada nors anksčiau. Nepamirškite, kad pritrūkus motyvacijos sportuoti, visuomet galite prisijungti prie mūsų fizinių užsiėmimų internetinėje platformoje, kurie Jums padės ne tik pasiekti savo norimų rezultatų, bet ir užtikrins pozityvią energiją visai dienai! Likite sveiki.

Teksto autorė K. Rimskytė