Atvira pažintis su treneriu/plėtros vadovu Remigijumi Kuodžiu

Susipažinkime su dar vienu Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneriu Remigijumi Kuodžiu. Šis treneris AKM dirba nuo pat mokyklos įkūrimo pradžios. Per visus šiuos metus sukaupęs įvairios patirties, Remigijus užima ne tik trenerio pareigas, taip pat yra plėtros skyriaus vadovas. Jis taip pat yra atsakingas už AKM organizuojamus renginius bei įvairiausius turnyrus. Šiais metais treneris apsigynė bakalauro diplomą Lietuvos Edukologijos Universitete ir įgijo sporto bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją krepšinio specializacijoje.

 

Kada pirmą kartą susidomėjai krepšiniu?

Krepšinį jau žaidžiau darželyje, pamenu kai pirma kartą dalyvavau tuometiniame darželinukų krepšinio čempionate Panevėžio sporto rūmuose, tą kartą laimėjome 2 vietą, medalį vis dar turiu.

Ar pats šiuo metu žaidi krepšinį?

Krepšinį rimčiau žaisti pradėjau vidurinėje mokykloje, dalyvavau miesto pirmenybėse ir aktyviai nuolat sportavau. Deja,  šiuo metu krepšinio jau nebežaidžiu dėl atliktos operacijos, po jos krepšinis ir sveikata jau kartu nebeįsivaizduojami.

Kaip tapai treneriu?

Supratęs jog krepšininku netapsiu pastebėjau potraukį  ugdyti ir mokyti, tad išmėginau save krepšinio trenerio pozicijoje. Neilgai trukus pavyko užsikabinti ir traukti mokinius šalia savęs, nuolat mokiausi, lopiau žinių spragas, dalyvavau begalėje seminarų, baigiau studijas ir tobulėjau kaip treneris ir kaip asmenybė.

Kokias tiksliai pareigas užimi AKM?

Šiuo metu trenerio darbo neišsižadu, bet po truputi palieku antrame plane siekdamas aukštesnių asmeninių tikslų gyvenime. Šiuo metu Aukštaitijos krepšinio mokykloje be trenerio užimu taip pat plėtros skyriaus vadovo pareigas, todėl atsakau už gausybę renginių, vienas perliukų buvo neseniai praėjęs draugiškų darželinukų krepšinio etapų bumas, taip pat artėja didžiulis tiek mase tiek patrauklumu Aukštaitijos krepšinio mokyklos darželinukų krepšinio čempionatas.  

 

Kokia tavo mėgstamiausia Lietuvos krepšinio komanda?

Lietuvos krepšinio lygoje labiausiai mėgstu Lietkabelio komandą, kadangi esu tikras panevėžietis palaikau gimtojo miesto komandą.

Kuo tave žavi ši sporto šaka?

Krepšinis mane žavi savo įvairiapusiškumu. Jis suteikia galimybes, kurių kitur nebus, padeda susipažinti ir rasti daugiau bendraminčių. Dėka krepšinio turėjau progą ne tik siekti aukštų krepšinio rezultatų. Taip pat teko dirbti bei prisidėti prie vaikų ir paauglių turinčių socialinių problemų, gyvenančiu atskirtose gyvenvietėse ir kaimeliuose, turinčių negalias, socialinės aplinkos gerinimo. Šios patirtys atvėrė akis ir parodė jog aplink nėra viskas gerai, turime visuomenėje daug problemų, kurias galime spręsti tik kartu ir nesvarbu ar tu krepšinio treneris, mokytojas ar paprastas pilietis, bet kartu galime praskaidrinti aplinkinių kasdienybę ir padėti vieni kitiems. Krepšinis yra įrankis tikslams, jie gali būti įvairūs.