Aukštaitijos KM auklėtinių nuotykiai Šanchajuje!

Lapkričio 12-ąją du talentingi Aukštaitijos KM auklėtiniai Titas Blazdžiūnas ir Arnas Liandzbergas išskrido į Šanchajuje vyksianti krepšinio turnyrą. Krepšininkai vyko kartu su Lietuvos delegacija, dalyvavusia Pasaulio krepšinio forume, kuriame paskaitas vedė Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Balčiūnas bei gausybė pasaulyje garsių krepšinio atstovų. Jaunieji krepšininkai pažino miestą ir dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre, kuriame, kartu kitais talentingais Lietuvos jaunuoliais atstovavo mūsų šalies vardą.

Krepšinis Kinijoje

Mūsųšalies krepšininkus šiame rungtynių cikle treniravo treneris, turintis daug patirties ir šiuo metu dirbantis Biržų sporto centre, Algirdas Kriaučiūnas vadovavo lietuvių ekipai. Titas su Arnu komentavo vietos krepšinį ir pastebėjo, jog Kinijoje leidžiama jau vaikų krepšinyje naudoti zoninę gynybą. Tačiau lietuviai pastebėjo, jog nors vietiniai gali daugiau naudoti taktikų, lietuviai individualiai buvo stipresni ir techniškesni. Pirmos dvejos rungtynės buvo treniruočių pobūdžio, rungtyniauta prieš jaunesnius krepšininkus ir pasiektos 2 pergalės. Savaitgalį vyko pagrindinis turnyras, kuriame rungtyniauta su bendraamžiais, tačiau grupės rungtynėse be didesnio pasipriešinimo pasiektos visos pergalės ir iškovotas kelialapis į pusfinalį. Sekmadienį pusfinalyje įveikti varžovai ir finale susitikta su Riptide ekipa, kuri įveikta po atkaklios kovos rezultatu 50-46. Arnas džiaugėsi savo puolimu, jam turnyro metu pavyko pelnyti net 48 taškus! Titas daugiausiai jėgų atidavė gynyboje ir pelnė viso 8 taškus. 

Čempioniški apdovanojimai


Lietuviai po pergalės pasijautė kaip tikri čempionai. Turnyro organizatoriai apdovanojo čempionų žiedais, puoštais specialiai turnyrui skirtu dizainu, tai pat įteikė Jeremy Lin krepšininko ženkliukų kolekcija, kuri yra vienetinės gamybos. Varžovai po pergalės finale puolė fotografuotis su krepšininkais, rinkti autografus ir pasveikinti su pergale. 

Šanchajuje ne tik dėl krepšinio

Krepšininkai visą savaitę buvo viename didžiausių pasaulio miestų ir stengėsi kuo labiau jį pažinti. Azija garsėja savo egzotiškais valgiais, tad vaikinai negalėjo neparagauti išskirtinio maisto. Titas ir Arnas vieningai nusprendė, jog keisčiausias patiekalas buvo Tofų varškė pagaminta, kaip mėsa ir beveik neatskiriama nuo mėsos kepsnių. Jaunuoliai taip pat aplankė vietos turgus, kuriuose stebėjo, kaip azote verdami sausainiai ir turėjo proga panaudoti derybų sugebėjimus. Arnas džiaugėsi, jog nuo 350 Juanių už AirPod sugebėjo nusidėrėti iki 80 Juanių. Miestas paliko neišdildomus įspūdžius, vaikinai pamatė Azijos dangoraižius ir kitus urbanistikos stebuklus. 

Po kelionės iškart į treniruotes

 Krepšininkai į Lietuvą grįžo tik pirmadienį, o jau antradienį po pamokų nekantriai keliavo į Aukštaitijos KM treniruotę, kurioje įspūdžiais dalinosi su komandos draugais. Vaikinai jau klausė: kada sekanti kelionė? O jų Aukštaitijos krepšinio mokyklos planuose gausybė, norite prisijungti? Tiesiog susisiekite su mumis