Aukštaitijos KM darželinukų čempionatas DOBELE taurei laimėti siautė Panevėžio mieste!

Šeštadienį vyko dar vienas darželinukų krepšinio čempionatas Dobele taurei laimėti. Šįkart darželiai susitiko Panevėžio Ąžuolo progimnazijoje. Tai buvo paskutinysis etapas prieš didįjį finalą, kuris vyks jau gegužės 13 dieną Panevėžio CIDO arenoje.
Visas Panevėžio miesto turas buvo suskirstytas į tris etapus, o iš viso susitiko net 27 darželiai iš Panevėžio bei jo regiono! Pirmajame etape žaidė „Taika“, „Kregždutė“, „Žilvinas“, Žvaigždutė“, „Sigutė“, „Riešutėlis“, „Diemedis“, „Linelis“ ir Dembavos „Smalsutis“. Į finalinį etapą žengė du darželiai – „Diemedis“ bei „Taika“. Antrajame etape savo jėgas išbandė „Vyturėlis“, „Papartis“, Pažagienių darželis, „Žilvitis“, „Kastytis“, Ramygalos darželis „Gandriukas“, „Aušra“, „Jūratė“ ir Velžio darželis. Šiame etape geriausiai pasirodė „Papartis“ bei „Kastytis“. Na ir trečiąjį etapą sudarė dar devyni darželiai – „Varpelis“, Kastyčio Ramanausko darželis, „Rūta“, „Pasaka“, „Draugystė“, „Pušynėlis“, „Voveraitė“, „Vaivorykštė“ ir „Nykštukas“. Po emocijų lavinos ir energingų rungtynių, į finalinį etapą žengė „Pasaka“ ir „Vaivorykštė“.
Kaip ir visuomet, šis darželių čempionatas sutraukia gausybę susidomėjimo. Panevėžyje entuziazmu degė ne tik vaikų, tačiau ir jų tėvelių akys. Palaikyti „Vaivorykštės“ darželio vaikų atvyko ir pati darželio direktorė Irena Padkauskienė. Tradiciškai prizus jauniesiems krepšininkams įsteigė mūsų draugai Dobele, o prie jų prisijungė ir naujieji mūsų draugai – Finansinių sprendimų agentūra. Čempionato metu buvo surengtas linksmas žaidimas, kuriame tėveliai žaidė prieš vaikus. Geromis emocijomis pasidalinę tėveliai ir vaikai buvo apdovanoti Finansinių sprendimų agentūros įsteigtais prizais. Austėja Rusteikaitė suteikė nuostabią galimybę vaikams pajausti tikrų rungtynių atmosferą ir gyvai atliko Lietuvos Respublikos himną. Na ir žinoma, kaip gi be mūsų talismano – AKiMo, kuris šėlo kartu su čempionato dalyviais. Džiaugiamės, jog šis darželių čempionatas suburia tiek daug mažųjų krepšinio mylėtojų į vieną vietą ir ugdo juose ryžtą, atkaklumą bei užsispyrimą.
Trenerio Beno Bakučionio emocijos po čempionato:
1. Kaip praėjo čempionatas? Ar vaikai liko patenkinti?
Panevėžio regiono etapas, atrodo, tetruko tik akimirką . Teko į krepšinio kovas deleguoti net 8 auklėtinių komandas. Paskirstyti į 3 atrankos turus išbandėmė savo jėgas su kitomis Aukštaitijos krepšinio mokyklos auklėtinių komandomis. Bėgom, griuvom, stojomės – pralaimėjom ir laimėjom – buvo VISKO! Neišsiplėsdamas, noriu perduoti du „ačiū“. Pirmasis – organizatoriams. Puikiai surengta aistrų ir sporto kupina šventė, tariu – AČIŪ. Antrasis- tėveliams. Nebeprisimenu, kada teko paskutinį kartą dalyvauti tokiose azartiškose varžybose, kur kiekvieną taiklų metimą palydėdavo tokios emocinės „bombos“ – LABAI AČIŪ. Taip, tikrai po renginio pajutau vaikų pasitenkinimą rungtynėmis. Treniruotėse dar labiau įsivyravo tyla, o ir taip žibančios akys sužibo dar ryškiau.
2. Kaip jaučiatės Jūs pats? Ar smagu treniruoti jaunuosius krepšininkus?
Na, pirmiausiai, tai kitą dieną jaučiausi užkimęs. O šiaip, varžybinė atmosfera mane labai „energizavo“, tad dabar tik ir norisi ta pasisemta energija pasidalinti su visais. Ar smagu? Net negali būti kalbos apie tai! Stengiuosi tramdyti savo džiugesį kai žaidžiame ir lavinamės, deja – nepavyksta. Matau kur galiu patobulėti (juokiasi).
3. Kaip skatinate vaikus? Daugiau dėmesio skiriate jų fiziniam ar psichologiniam pasiruošimui?
Viską, ką galima laikyti skatinimu, stengiuosi integruoti į treniruočių procesą. Tai apima ir pozityvų ir negatyvų pastiprinimą. Kartu klystame, kartu augame ir, žinoma, padedame augti kitiems. Tiek fizinis, tiek ir psichologinis pasiruošimas yra svarbus – tad norėčiau perfrazuoti ir atsakyti taip – VISAPUSIŠKAI ruošiamės ir krepšinio kovoms ir gyvenimiškiems iššūkiams.
4. Kokios tėvelių nuotaikos? Ar jie patenkinti jūsų visų veiklą?
Mano auklėtinių tėvelių nuotaikos yra džiugios ir tuo pačiu labai paskatinančios. Jaučiu prasmingumą ir kylantį norą dar labiau „atiduoti save“ vaikams.