Aukštaitijos krepšinio mokykla tęsia kovas LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje

Kaip ir kiekvieną, taip ir šį 2019 – 2020 metų sezoną, Aukštaitijos krepšinio mokyklos (AKM) auklėtiniai tęsia kovas LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. Šį kartą, kitaip nei pernai, suburtos net 4 jaunųjų krepšininkų komandos, kurios siekia ne tik įgyti patirties krepšinio aikštelėje, bet ir išpildyti viziją – pakilti iš B diviziono į A divizioną, kuriame atsivertų puikios galimybės susirungti su stipriausiomis Lietuvos moksleivių komandomis.

Šį sezoną U12 vaikų čempionate ,,Pirmasis iššūkis“ (gimę 2008 m.) Aukštaitijos krepšinio mokyklą atstovauja dvi krepšinio ekipos. Pirmoji – tai LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos naujokų komanda yra Aukštaitijos KM II – ,,Adorma – Roletai Jums“ , atstovaujama vyr. trenerio Manto Matevičiaus. Pasak vyr. trenerio, pagrindinis komandos tikslas šių metų sezone – įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių žaidimo metu, pasimokyti iš varžovų bei nesėkmių, kad kitais metais komanda sugrįžtų laimėti bei skinti pergales. ,,Sportas reikalingas jaunam organizmui, svarbu kažkur išlieti savo energiją, o krepšinio aikštelė būtent ta vieta“. Vyriausiasis treneris neslepia, jog dabartinėje  U12 amžiaus grupėje, dauguma žaidėjų yra jaunesni, gimę 2009 – 2010 metais, todėl nieko keisto, jog pergales pelnyti išties sunku. Kaip bebūtų, treneris Mantas neslepia, jog yra labai patenkintas savo auklėtinių darbu, optimizmu bei drąsa, kuri juos lydi kiekvienose varžybose.

Antroji, jau ne naujokė, LIDL Lietuvos moksleivių krepšinio lygos komanda yra Aukštaitijos KM I – ,,Dobele“, kurios vyr. treneris, profesionalus LKL krepšininkas, buvęs Panevėžio KK ,,Lietkabelis“ kapitonas, legionierius Darius Griškėnas. Komanda, startavusi 2018 – 2019 metų sezone, dabar lengviau skinasi kelią pergalių link. Ekipos vyr. treneris sako, jog praeitame sezone patirti pralaimėjimai komandą užgrūdino. Krepšininkai dabar daug drąsesni, veržlesni, žino, ko gali tikėtis rungtynių metu, atidžiai klausosi pateikiamų strategijų, todėl ir pergalių kraitis sparčiai pildosi. Paklaustas, kokia būtų jo tolimesnė vizija, treneris Darius nedvejodamas atsakė: ,,Aš tikiuosi, jog vieną dieną laimėsime prieš mūsų nuolatinius varžovus Panevėžio SC I bei Panevėžio SC II ekipas, o tada jau kaip švęsime, tai švęsime!“, –  su šypsena kalbėjo treneris.

Svarbiausia – komanda.

Kaip žinia, vyr. treneris Darius Griškėnas vadovauja ir senbuvei U13 B diviziono komandai Aukštaitijos KM – ,,Adorma – Roletai Jums“. Paklaustas, kaip vertina komandos darbą, treneris šyptelėjo: ,,Na, ką galiu pasakyti, vaikinai užaugo, pergalės jau ranka pasiekiamos, tereikia nenustoti tobulėti ir ateis ta diena, kai būsime pirmi“. O džiaugtis jau yra kuo. Šiame 2019 – 2020 metų sezone, ekipa skaičiuoja jau keturias pergales iš šešių rungtynių. Treneris negaili pagyrų rezultatyviausiam komandos žaidėjui Arnui Liandzbergui bei puikiai gynyboje dirbančiam bei atkovotų kamuolių skaičiumi stebinančiam Dovydui Vaivadai. ,,Esu labai patenkintas šių vaikinų darbu krepšinio aikštelėje, jie atiduoda visą save. Apskritai, džiaugiuosi visa komanda, jų vieningumu, užsidegimu laimėti. Siekti bendro tikslo – toks yra mūsų siekis“, – atvyrauja vyr. treneris Darius Griškėnas.

Krepšininkai ruošiasi išvykai

Pirmą kartą LIDL – Lietuvos moksleivių lygoje startavo U16 Aukštaitijos KM – ,,Egoisto Barber Shop“ komanda, kurios vyr. treneris profesionalus krepšininkas, žaidęs tokiose LKL komandose kaip Panevėžio KK ,,Lietkabelis“, Klaipėdos KK ,,Neptūnas“, Audrius Stašaitis. Paklaustas, kokie yra komandos iššūkiai šiame sezone, vyr. treneris neslėpė: ,,Noriu paskatinti jaunimą siekti bendrų tikslų, pergalių, išmėginti save kitame amplua. Žinote, sava sporto salė kartais nusibosta, reikia kažko naujo, nepatirto, tad pagalvojau, jog tai būtų šansas vaikinams pasitobulinti, patiems įsivertinti savo asmeninius rezultatus. Kaip sakoma liaudyje, be prakaito duonos nevalgysi!” , – juokais teigė Audrius. Nors ši komanda pergalių dar nepelnė, tačiau nuotaikos nėra slogios. ,,Bus laikas, bus ir pergalės, tereikia mokytis iš patirčių, pasidaryti reikiamas išvadas ir judėti toliau. Svarbiausia nepasiduoti, neprarasti kovotojų dvasios. Manau tai svarbiausia dirbant komandoje“.

Audrius Stašaitis Panevėžio miesto gimtadienio turnyre

Nuoširdžiai linkime visoms šioms LIDL – Lietuvos moksleiviu krepšinio lygos komandoms didžiulės sėkmės ir pergalių likusiose rungtynėse.