Aukštaitijos krepšinio mokyklos kolektyve dar viena nauja trenerė Saulė Kontautaitė

Dar viena džiugi naujiena Aukštaitijos krepšinio mokyklai. Prie mūsų kolektyvo prisijungė nauja trenerė Saulė Kontautaitė. Trenerė neseniai grįžo iš JAV, kur baigė mokslus Kentukio universitete, dirbo trenerės darbą bei žaidė krepšinį. Saulei uždavėme keletą klausimų:

Kaip įsivaizduoji trenerės darbą AKM?

Trenerės darbą AKM aš įsivaizduoju labai sudėtingą, nes pagrindinė užduotis yra išmokyti vaikus krepšinio pagrindų ir padėti jiems tobulėti. AKM yra mokykla, kuri imasi tobulinti talentus nuo pat mažens (pastaba: AKM vaikai sportuoja nuo 4 metų)

Kokios patirties turi, kaip trenerė?

  • Krepšinio Trenerė (NCAA)

Texas A&M International University (USA)

  • Krepšinio Trenerė (NAIA)

Mount Mercy University (USA)

  • Diplominė Pozicija – Pagalbinė Trenerė (NCAA)

University of Nebraska, Kearney (USA)

Kokie tavo tikslai Aukštaitijos krepšinio mokykloje?

Mano tikslas yra padaryti viską, ką galiu, kad treniruotės būtu linksmos, aktyvios bei mokomosios. Tikiuosi, kad krepšininkams patiks mano treniruotės ir taip jie tobulės.

Ką tau reiškia krepšinis?

Na krepšinis yra labai svarbi mano gyvenimo dalis. Net nežinau, kaip apibūdinti reikšmę. Tiesiog nematau kitokio gyvenimo be krepšinio.

Koks turi būti treneris?

Treneris turi mokėti bendrauti su vaikais. Manau yra labai svarbu, kaip treneris elgiasi per treniruotes, kaip moko vaikus krepšinio pagrindų, treniruočių pateikimo stilius, nes nuo to priklauso, ar krepšininkas sugrįš į kitą treniruotę. Aukštaitijos krepšinio mokykloje mes dirbame su vaikas, tai labai svarbu treneriams suprasti skirtumą tarp vaikų ir jaunimo.

Kada supratai, kad krepšinis yra labai svarbi tavo gyvenimo dalis?

Aš pradėjau žaisti krepšinį nuo septynerių metų. Ėjau pas trenerę Birutę Indreliūnienę, dabar jau Amžinatilsį. Iš pradžių krepšinis buvo kaip užsiėmimas, bet pamažu supratau, kad galiu kažką pasiekti, tai nuolatos man kartodavo trenerė. Nuo to laiko man viskas sukosi apie krepšinį. Išsikėliau į Vilniaus Ozo mokyklą. Ilgą laiką žaidžiau Vilniuje, o visos vasaros buvo užimtos rinktinėse. Po kurio laiko iškeliavau į užsienį ir krepšinis tapo tiesiog mano gyvenimo dalimi.

Kokie tavo, kaip trenerės planai?

Mano planas yra kilti pakopomis. Turiu patirties su studentėmis. Man labai patiko darbas su jomis, tai tikrai labai norėčiau vėl grįžti dirbti studentų lygyje.

Kodėl tave žavi darbas su vaikais?

Nes vaikai yra visada laimingi. Jie visada ateina į treniruotę su šypsenomis ir nori būti treniruotėse. Mes dažnai pamirštame, kad visas sportas prasideda nuo mažųjų. Mane tiesiog teigiamai veikia vaikų užsidegimas tobulėti toliau.

Kokie tavo pasiekimai sporte?

  • Pasiektas universiteto rekordą “Daugiausia tritaškių įmetusi” per vieną sezoną (68) – 2013.
  • “Metų Naujokė” Summit League sporto konferencijoje – 2012
  • Europos čempionatas – dalyvė U16, U18, U20 Lietuvos mergaičių rinktinėje – 2005 – 2009.
  • “Rock” Vidurinė mokykla “Pirma komanda visoje teritorijoje”, padėjau komandai pasiekti “Sweet 16” etapą – 2007.
  • Summit League turnyras – Pusfinalis 2011 – 2012 Summit League turnyras 2012-2013.

Ar bandai pritaikyti Lietuvoje tai, ko išmokai JAV?

Mano manymu krepšinis yra krepšinis, ar jis žaidžiamas Lietuvoje, ar Amerikoje, visi naudojame tas pačias taisykles, tuos pačius kamuolių dydžius ir panašiai. Kadangi daug laiko praleidau Amerikoje, pamačiau labai daug skirtingų pratimų, kurių gal kiti treneriai nėra matę, bet dažniausiai treneriai visada pasidalija pratimais tarpusavyje bei interneto platybėse. Tai ką pamačiau Amerikoje aš bandysiu pritaikyti čia Lietuvoje.

Šio trenerės prisijungimas tai dar vienas didžiulis Aukštaitijos krepšinio mokyklos žingsnis į priekį, kuris leis treniruočių procesą bei visą sistemą pakelti į dar aukštesnį lygį.