Dar 2 fantastiškos dienos stovykloje !

Aukštaitijos krepšinio mokyklos vaikų vasaros dienos krepšinio stovykla įpusėjo! Penktadienį paskutiniąsias savo savaitės jėgas atidavę vaikai turėjo progą pailsėti, o pirmadienį visi vėl grįžo atgal. Iš arčiau pažvelkime į dar dviejų stovyklos dienų veiklas.

Valstybės dienos rytas prasidėjo nuo mankštos lauke. Vaikai ir treneriai lauke apšildė raumenis, atliko įvairius pratimus ir sužaidė draugiškas futbolo rungtynes. Truputį pasportavus ir apšilus, atėjo laikas pusryčiams. Pasistiprinę, vaikai susirinko aktų salėje ir čia linksminosi kovodami su pripučiamais ginklais. Vaikams bežaidžiant, į mokyklą atkeliavo šios dienos svečias – Panevėžio „Lietkabelio“ komandos žaidėjas Lukas Aukštikalnis. Dar viena galimybė vaikams iš arčiau susipažinti su profesionaliu krepšiniu. Pabendravę su Luku, vaikai nekantravo išbandyti savo jėgas krepšinio aikštelėje. Deja, Luko įveikti nepavyko ir vaikai dar kartą įsitikino, jog norint būti geru krepšininku, reikia daug treniruotis. Mažieji krepšininkai liko sužavėti, kuomet Lukas Aukštikalnis įsmeigė tolimą metimą nuo aikštės vidurio ir pademonstravo dėjimo iš viršaus sugebėjimus. Dienai įpusėjus ir saulei pradėjus kaitinti orą, atėjo metas ilgai lauktam vandens mūšiui stadione! Jame dalyvavo ne tik vaikai, bet ir visi treneriai. Sausas neliko nei vienas. Sušlapę, tačiau pilni gerų emocijų vaikai sugrįžo į mokyklą. Džiaugiamės, jog stovyklos metu švenčiame jau antrąjį gimtadienį! Penktadienį savo aštuntąjį gimtadienį šventė jaunasis krepšininkas Kasparas. Visi stovyklautojai sudainavo gimimo dienos sveikinimą ir tradiciškai aštuonis kartus iškėlė Kasparą į viršų. Tokia linksma gaida pasibaigė pirmoji stovyklos savaitė.

Per savaitgalį pailsėję ir naujų jėgų sukaupę treneriai ir vaikai grįžo atgal į stovyklą. Oras ryte pasitaikė ne toks palankus kaip penktadienį, todėl mažieji krepšininkai su profesionalia kineziterapeute Rūta raumenis apšildė ir prasimankštino sporto salėje. Prieš pusryčius, vaikai, padedami trenerių, surengė treniruotę, kurioje lavino kamuolio valdymo sugebėjimus. Stipriai papusryčiavę, vaikai grįžo į salę ir kartu su treneriais žaidė futbolą, o tuo pat metu lauke buvo ruošiamas tikras siurprizas – pripučiamas batutas! Futbolo mačas buvo nutrauktas priverstinai, kadangi kamuolys atsidūrė sporto salės balkonuose. Tačiau tai dienos visiškai nesugadino – mažieji krepšininkai negailėjo jėgų, linksmindamiesi ant milžiniško batuto. Jei ne treneriai, vaikai būtų likę ant batuto visą dieną, tačiau reikėjo skirti laiko ir poilsiui. Papietavę ir pailsėję, vaikai vėl susirinko į sporto salę, kurioje tobulino savo krepšinio įgūdžius.
Štai taip prasidėjo antroji stovyklos savaitė, kuri žada dar daugiau nuotykių! Antradienio rytas bus netradicinis – vaikai keliaus į kino teatrą! Vėliau mažieji krepšininkai susitiks kareiviais bei policininkais, kurie žada vaikus supažindinti su savo profesijomis! Stovykla dar tik įpusėjo, o jau dabar sunku suskaičiuoti naujas patirtis ir veiklas.
Treneris Karolis Janonis dalinasi įspūdžiais:
1. Ar grįžote pailsėjęs po savaitgalio?
Tikrai taip, ilsėjausi visą savaitgalį.
2. Kaip praėjo pirmoji savaitė? Atėmė labai daug jėgų?
Jėgų atėmė tikrai daugiau, nei tikėjausi. Dirbti su pačiais vaikais nėra sunku. Daugiausia jėgų atima tvarkymasis su triukšmu.
3. Ar jau teko girdėti kokių nors atsiliepimų?
Kiek girdėjau, iš tėvų atsiliepimai kol kas geri. Žinoma, visi vaikai yra skirtingi – vieniems patinka vieni dalykai, kitiems kiti, todėl sunku visiems įtikti. Tačiau viskas einasi gerai.