Dieninė krepšinio-pramogų dienos stovykla Panevėžio mieste. 3/4 dienos. (dar galite registruotis)

Tęsiasi Aukštaitijos krepšinio mokyklos vaikų vasaros dienos krepšinio stovykla! Prabėgo dar 2 dienos, per kurias mažieji krepšininkai patyrė dar daugiau įspūdžių bei nuotykių. Kviečiame iš arčiau pažvelgti į trečiadienio ir ketvirtadienio veiklas stovykloje.

Trečiadienio rytas tradiciškai prasidėjo nuo rytinės mankštos. Apšildę raumenis, mažieji krepšininkai, kartu su treneriais tobulino savo koordinaciją, vikrumą, kamuolio varymą, gaudymą bei perdavimą. Gerai pasportavę, vaikai sulaukė pirmųjų šios dienos svečių. Į mokyklą atvyko du profesionalūs krepšininkai – Žygimantas Šimonis ir Rimantas Daunys. Vaikams buvo labai smalsu sužinoti kuo daugiau įdomybių apie tikrus krepšininkus, tad klausimų negailėjo nei vienas. Susipažinę artimiau mažieji krepšininkai metė iššūkį profesionalams – išsirinko kelias poras drąsiausiųjų ir surengė 2X2 turnyrą. Kuomet tik Rimantas Daunys atsidurdavo po krepšiu, iš žiūrovų pusės imdavo aidėti prašymai įkrauti kamuolį iš viršaus. Rimanto ūgis – 2,05 m., tad tai padaryti jam tikrai nebuvo sunku. Deja, 2X2 turnyre profesionalių krepšininkų įveikti nepavyko. Tačiau mūsų treneriai pasiūlė kitą idėją – visiems kartu pabandyti įveikti du milžinus. Absoliučiai visi stovyklautojai puolė link svečių, bandydami atimti kamuolį, tačiau ir šį kartą laimėti nepavyko. Prireiks dar daug ilgų treniruočių, kad mažieji krepšininkai taptų tokie dideli ir stiprūs kaip svečiai. Po tokio azarto, atėjo metas šiek tiek atsikvėpti. Tą pačią dieną buvo apdovanoti ir 3 mūsų krepšininkai, kurie antradienį laimėjo 3X3 turnyrą. Prizais pasirūpino maisto papildų ir vitaminų parduotuvė aonesport.lt. Sekanti veikla – MEDIA DAY! Vaikai, skambant muzikai, bėgo pas atvykusį fotografą, kuris visus stovyklautojus įamžino prie AKM logotipo. Kol vieni pozavo fotografui, kiti stebėjo, kaip profesionalūs krepšininkai demonstruoja savo meistriškumą, atlikdami įvairiausius triukus ir įspūdingus dėjimus. Po šitokios gausybės veiklos, atėjo metas papietauti ir pasidalinti įspūdžiais. Tačiau diena dar nesibaigė. Po pietų vaikus aplankė antrasis svečias – laboratorinės diagnostikos specialistė – biomedicinos technologė Laura Matuzaitė. Ji supažindino mus su biochemiko profesija, pristatė įvairias darbo priemones ir atliko mokomojo pobūdžio eksperimentus, susijusius su asmens higiena ir mikrobais, deguonies ir anglies dvideginio dujų apykaita ir kalcio svarba organizme. Savanoriu eksperimentams tapo krepšininkas Aretas. Vaikams Laura labai patiko, tačiau po tokios „protingos“ ir aktyvios dienos, beliko tik pailsėti ir paklausyti trenerių vedamos pamokos apie krepšinio istoriją ir taisykles.
Ketvirtadienis prasidėjo kiek kitaip. Ryte vaikai susirinko ne mokykloje, o prie CIDO arenos. Čia jų laukė įdomi ekskursija po tokias patalpas, kurių paprasti lankytojai apžiūrėti negali. Mažieji krepšininkai apžiūrėjo arenos užkulisius, VIP ir darbuotojų zonas. Grįžę atgal į mokyklą, vaikai susėdo pailsėti ir kartu pažiūrėti filmo. Visai netrukus pasirodė ir šios dienos svečiai – PEUGEOT automobilių klubas. Vaikams automobiliai labai patiko. Ką gali žinoti, galbūt mažieji krepšininkai jau dabar renkasi savo ateities automobilius. Po apžiūros, vaikai pagaliau galėjo pasidžiaugti vasaros pramogomis stadione. Kadangi oras šiandien buvo kur kas palankesnis, vaikai smaginosi lauke. Paskutinė šios dienos veikla – išvyka į Panevėžio bendruomenių rūmus. Čia mažieji krepšininkai stebėjo kaip vyksta pasirengiamieji darbai. Bendruomenių rūmų ir CIDO arenos užkulisiai buvo labai skirtingi. Vaikai galėjo išvysti net ir koncertinių pasirodymų pasiruošimus ir net scenaristų darbą. Taigi, štai taip praėjo dar dvi dienos stovykloje. Vaikai sužinojo begalę naujų dalykų – nuo krepšinio istorijos iki biochemiko profesijos subtilybių.
Stovykla dar net neįpusėjo, o naujas patirtis suskaičiuoti jau dabar sunku!
Mažieji stovyklautojai Aretas ir Titas dalinasi įspūdžiais:
Kaip sekėsi su mokslininke?
(Aretas) Gerai. Buvo įdomu. Darėme visokius eksperimentus. Labiausiai patiko paskutinis bandymas, kai iš butelio iššoko putos. Buvo panašu į ugnikalnį.
O kaip sekėsi su krepšininkais?
(Titas) Patiko, kai krepšininkai bandė įdėti kamuolį iš viršaus. Treneris Karolis irgi bandė įdėti, tačiau ji net neužsikabina už lanko.