Finišavo ir antroji dieninės stovyklos Panevėžyje pamaina

Finišavo antroji Aukštaitijos krepšinio mokyklos vaikų vasaros dienos krepšinio-pramogų stovyklos pamaina! Prabėgo dar dvi šaunios savaitės, pilnos naujų įspūdžių ir veiklų! Džiaugiamės, jog ši vasaros stovykla sulaukė tiek daug susidomėjimo ir davė vaikams naudingos patirties. Kviečiame paskaityti, kaip gi stovyklą užbaigė antroji pamaina.

Trečiadienio rytą mažieji stovyklautojai pradėjo nuo netradicinės mankštos. Vietoje įvairių pratimų, vaikai surengė futbolo rungtynes! Tačiau toli nuo krepšinio nepabėgo. Salėje paspardę kamuolį, mažieji krepšininkai surengė krepšinio technikos treniruotę, kurioje mokėsi pulti ir gintis. Atėjo metas pirmajai dienos pramogai – vaikiškam kartingui! Mokyklos stadione stovyklautojai surengė tikras slalomo varžybas, paaiškėjo geriausi stovyklos vairuotojai. Dienai perkopus į antrąją pusę, atėjo metas atsivėsinti, o geriausias būdas tai padaryti – vandens mūšis! Sausi neliko nei treneriai, nei vaikai. Trečiadienis buvo ypatingas tuo, jog visi šventė vieno iš stovyklautojų gimimo dieną! Sudainavę „Su gimimo diena“, draugai palinkėjo tapti geriausiu NBA žaidėju. Paskutinioji dienos veikla – išvyka į lėktuvų muziejų. Čia vaikai išklausė gido pasakojimo apie senovinius lėktuvus ir pamatė pačių įvairiausių lėktuvų. Mažiesiems stovyklautojams jie pasirodė labai įdomūs, todėl klausimų buvo begalė. Štai taip baigėsi aštuntoji stovyklos diena.

Ketvirtadienį vaikai iškeliavo į pačią toliausią stovyklos išvyką – Anykščius! Dar stovyklos pradžioje krepšininkai minėjo, jog šios ekskursijos labai laukia. Linksmai autobusu nuvykę į Anykščius, vaikai apsilankė Šeimyniškėlių piliakalnio istoriniame komplekse. Čia stovyklautojai susipažino su senovės kario ginkluote, žaidė senovinius žaidimus, šaudė iš lankų, mėtė ietis ir net išbandė savo jėgas karo aikštelėje. Čia vaikai ne tik sužinojo daug teorinių žinių, bet ir išbandė viską praktiškai. Kita stotelė – Bijeikių apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria nuostabi Rubikių ežero ir apylinkių panorama. Džiaugiamės, jog vaikai išvyko į tikrai tolimą ir netrumpą kelionę, kurioje sužinojo daug naujų dalykų ir pamatė dar neregėtų vaizdų, kurie atmintyje pasiliks dar ilgai!

Štai ir atėjo paskutinioji stovyklos diena. Susirinkę penktadienio rytą, vaikai surengė paskutinę bendrą krepšinio technikos lavinimo treniruotę. Vyko rimtas pasiruošimas paskutiniajam 3X3 turnyrui, kurio žiūrovai – stovyklautojų tėveliai. Pasitreniravę ir prisiminę viską ką išmoko, mažieji krepšininkai surengė šokių kovas! Visi kartu paskutinį kartą bendrai pasilinksmino ir prisipildė pačių linksmiausių emocijų. Tam, jog iki turnyro neatsipalaiduotų krepšininkų raumenys, reikėjo dar pasportuoti. Visi stovyklos dalyviai surengė bendras krepšinio varžybas, kurių nepraleido nei vienas! Atėjo metas susirinkti tėveliams. Krepšininkai, išvydę savo tėvelius, puolė prie jų ir pasakojo įspūdžius. Paskutinioji stovyklos veikla – 3X3 turnyras, kuriame vaikai pademonstravo, ko išmoko visos stovyklos metu. Nors turnyras buvo kupinas azarto ir gražių epizodų, tačiau atėjo metas užbaigti stovyklą. Mažiesiems krepšininkams buvo įteikti apdovanojimai, kurie primins apie šią stovyklą. Visų salėje esančiųjų veiduose netrūko šypsenų.

Kiekviena pabaiga yra kažkieno pradžia. Džiaugiamės, jog stovykla išmokė vaikus ne tik krepšinio pagrindų, bet ir darbo komandoje, atsakingumo ir bendruomeniškumo. Kiekvienas sužinojo kažką naujo, kas bus vertinga ateityje. Vaikų dar laukia visas vasaros mėnuo, per kurį įgytas žinias galės panaudoti praktikoje.

Trenerių Manto Matevičiaus ir Karolio Janonio mintys po stovyklos:

  1. Kaip pavyko atlaikyti šį dviejų pamainų maratoną?

                      Mantas: Na, kažkaip atlaikėme. Buvo ir sunkių ir gražių momentų, tačiau išlikome kartu ir nepasidavėme. Taip pat vaikai mums padėjo ir pasiekėme finišo tiesiąją.

  1. Kokius vaikų pokštus atsiminsite labiausiai?

                      Karolis: Visi pokštai buvo per daug smagūs, jog galėčiau juos pamiršti.

Mantas: Man labiausiai įsiminė, kai mes ėjome po kartingų lenktynių ir netikėtai išlindęs vaikas tiesiog tėškė į veidą vandens balionėlį.

  1. Ką palinkėsite vaikams?

                      Karolis: Smagios ir geros vasaros. Linkiu vyrams pradėti bręsti, augti ir daugiau valgyti.

Mantas: Prisidedu prie tų pačių palinkėjimų. Taip pat linkiu sportuoti ir mokytis būti kultūringiems. Manau, jog sportininkas turi būti pavyzdys visiems kitiems.

  1. O ką patys veiksite likusią vasarą?

                      Karolis: Pats metas ir patiems pradėti sportuoti.

Mantas: Taip, pradėsime ir patys sportuoti ir, žinoma, toliau tęsime treniruočių maratoną.