Futbolo treneris Klaudijus Donskis – apie sporto, sveikos mitybos svarbą ir nepakartojamą treniravimo patirtį su vaikas futbolo srityje.

,,Futbolas man nėra tik žaidimas, tai – veikla, kuri kiekvieną kartą skatina mane tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai bei padeda stiprinti ryšį su savimi.” – teigia vienas iš perspektyviausių Sports & Education Academy futbolo trenerių Klaudijus Donskis.
Sporto aktyvistas, futbolo fanatikas bei nuostabus 24-erių metų treneris K. Donskis, skaičiuoja pirmąjį sezoną, dirbant su modernia ir šiuolaikiška Sports & Education Academy organizacija.
Sports & Education Academy kviečia skaityti interviu su K. Donskiu – apie sporto svarbą, patirtį dirbant su vaikais ir suaugusiųjų žmonių įtaką vaikų brendimo laikotarpiui.

 • Nuo ko prasidėjo noras sportuoti?
 • Mano noras sportuoti prasidėjo tuomet, kai pirmą kartą pamačiau vaiką, žongliruojant kamuolį su kojomis. Stebėdamas jį pastebėjau, kad per visą žongliravimo laiką, šiam nuostabiam vaikui pavyko nenumesti nei karto kamuolio, o tai mane be galo sužavėjo. Taigi, ilgai negalvodamas nusprendžiau, kad man pagaliau atėjo laikas išbandyti kažką naujo ir pasiryžau paimti futbolo kamuolį į rankas. Laikui bėgant, buvau nustebęs, kad
  man greitai pavyko įvykdyti sau iškeltą tikslą – mušinėti kamuolį keliu ir pėda aukštai, neliečiant jo rankomis.

 • Ką sportas reiškia Jums? Kokią dalį laiko Jūsų savaitėje užima sportas, aktyvi fizinė veikla?
 • Aktyvi fizinė veikla ir sportas yra neatsiejami dalykai nuo mano kasdieninio gyvenimo. Sportas man yra lyg terapija, padedanti atsipalaiduoti ir teikianti begalinį džiaugsmą. Kiekviena diena, nepraeina be rytinių mankštų, o savaitė be dviejų, trijų treniruočių, trunkančių maždaug valandą.

 • Kaip supratote, Jūsų gyvenimo kelias veda darbo su vaikais link?
 • Prieš metus dirbau darbą, kuris man neteikė džiaugsmo ir savotiškai ,,užgožė” mane kaip asmenybę, todėl supratau, kad privalau kažką keisti. Po kiek laiko įsitikinau, kad sportas visuomet buvo sritis, kurioje norėjau tobulėti ir gilinti turimas žinias, todėl nusprendžiau, kad futbolo trenerio darbas suteiktų
  džiaugsmo ne tik man vienam, bet ir visiems vaikams, mylintiems sportą.

 • Ar darbas su vaikais įkvepia Jus tobulėti, skatina labiau pažinti save?
 • Laikas, praleidžiamas su vaikais, man visuomet teikė džiaugsmą ir skatino analizuoti savęs, kaip trenerio gerąsias ir blogąsias savybes. Žinoma, kaip ir kiekvienam žmogui – treneriams pasitaiko klaidų, todėl vienas iš svarbiausių aspektų trenerio darbe yra savianalizė. Taigi, galiu drąsiai teigti, kad darbas su vaikais mane visuomet skatino pažinti save, analizuoti klaidas ir visuomet išlikti su šypsena veide.

 • Klaudijau, kaip vertinate darbą su vaikais ir ar įgijote naujų įgūdžių bei pasisėmėte naujos patirties?
 • Tiesą pasakius, pradėjęs darbą su vaikais, nežinojau koks atsakingas bei svarbus trenerio vaidmuo yra kiekvieno sportuojančio vaiko gyvenime. Manau, kad turiu pridurti, jog vaikai – tai bręstančios asmenybės, ieškančios savo gyvenimo kelio skirtingai ir savitai. Suaugusieji žmonės, mokytojai, tėvai
  ir įvairūs treneriai yra tie žmonės, kurie daro bene didžiausią įtaka vaiko, kaip asmenybės brendimui. Taigi, savo darbą vertinu labai teigiamai, nes jis man padėjo suprasti, kokią didžiulę įtaką suaugusieji žmonės turi mažiems vaikams.

 • Treneri, kokios sporto šakos Jums patinka? Galbūt domitės įvairiomis sporto šakoms, kuriomis užsiiminėti dar neteko, bet tai norėtumėte įgyvendinti ateityje?
 • Mano mėgstamiausios sporto šakos yra tinklinis ir futbolas. Vasaros metu mėgstu žaisti tinklinį ir dažnai važiuoju i mėgėjiškas paplūdimio tinklinio varžybas. Seniau mėgau žaisti stalo tenisą ir esu dalyvavęs keliose varžybose, kuriose pavyko iškovoti keletą prizinių vietų. Sofball’as ir golfas yra dvi sporto šakos kurias nekantrauju išbandyti ateityje ir tikiuosi, kad tai pavyks
  įvykdyti greitu metu.

 • Galbūt teko dalyvauti tarpmiestiniuose sporto renginiuose? Jeigu taip – plačiau papasakokite apie juos.
 • Prieš kelis metus turėjau nuostabią patirtį žaidžiant tinklinio varžybose Vilniuje, kuriose teko atstovauti Panevėžio profesinio rengimo centro vyrų komandą, su kuria iškovojome garbingąją penktąją vietą.

 • Kaip manote, kokie yra svarbiausi aspektai treniruojant vaikus?
 • Aš manau, kad vienas svarbiausių dalykų treniruojant vaikus yra tikslus laiko planavimas, pastovus naujų tikslų išsikėlimas sau kaip treneriui ir visai komandai. Vaikams, kuriuos treniruoju yra labai svarbu parodyti, kad sportas – tai veikla, teikianti džiaugsmą ir skatinanti tobulėti tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Ši veikla formuoja pamatines vertybes, kaip atkaklumą, komunikabilumą, ryžtą, ištvermę ir daug kitų, kurios padeda komandai pasiekti savo tikslą. Pradedant nuo taisyklingo kamuolio spyrio savo komandos draugui, baigiant komandos pelnytu įvarčiu, kiekvienas vaikas turi suprasti, kad jis žaisdamas futbolą stiprina ne tik savo, kaip sportininko fizinį pajėgumą, bet ryšį, jungiantį visą komandą ir suteikiantį džiaugsmą bei vienybės jausmą.
 • Ar propaguojate sveiką mitybą? Ką patartumėte tiems, kas nesiryžta eiti sveikos gyvensenos keliu?
 • Sveika mityba man yra svarbus dalykas, padedantis pasiekti geresnių sportinių rezultatų ir stipriai prisidedantis prie stiprios imuninės sistemos palaikymo. Žinoma, manau, kad kaip ir visur gyvenime – mityboje taip pat privalo būti balansas. Aš stengiuosi gerti daug vandens, valgyti daržoves, vaisius, bet kartais neatsisakau nesveiko maisto, tokio kaip picų arba mėsainių. Žmonėms, kurie nesiryžta eiti sveikos gyvensenos keliu, patarčiau
  pradėti nuo mažų žingsnelių. Šie žmonės į savo rutiną galėtų įtraukti kasdienines mankštas, trumpų distancijų pasivaikščiojimus ir pabandyti vartoti mažiau riebaus maisto ir produktų, kurių sudėtyje yra daug angliavandenių, cukraus.

 • Treneri, ko tikėjotės ateidamas dirbti į Sports & Education Academy kolektyvą ir ar esate patenkintas savo sprendimu atvykstant į šią organizaciją?
 • Pradėjus dirbti tikėjausi realizuoti save patinkančiame ir svajotame darbe ir esu labai laimingas, kad ši svajonė išsipildė.

Labai džiaugiamės Sports & Education Academy turėdami tokį nuostabų trenerį kaip Klaudijus Donskis!

Dėkojame už Jūsų dėmesį ir tikimės, kad ši talentinga asmenybė paskatins Jus užsiimti aktyvia sportine veikla, propaguoti sveiką gyvenseną ir įkvėps daryti gyvenime laimę teikiančius bei pozityvumą skleidžiančius darbus.