Ilgai lauktas interviu su mūsų akademijos direktoriumi – R. Kuodžiu!

Vienas  pastebimiausių žmonių, sporto srityje apimant tiek sporto renginius, tiek sportinius užsiėmimus, Panevėžio mieste, Remigijus Kuodis yra sukaupęs milžinišką patirtį, kurią nuo pat jaunų dienų kelia į vis aukštesnį lygį ir bando ją pritaikyti Sporto ir Išsilavinimo Akademijos vadovo pareigose. Sporto aktyvistas, be galo daug dirbantis bei sportinį žmonių raštingumą savo gimtajame mieste ugdantis R. Kuodis Sporto ir Išsilavinimo Akademijoje dirba nuo pat jos įkūrimo.

Labas, Remigijau, ar galėtum skaitytojams pristatyti save?

Sveiki, esu 28 metų amžiaus, baigęs kūno kultūros pedagogikos bakalauro studijas, šiuo metu Kauno Technologijos universitete studijuoju verslo vadybos magistro studijas. Nuolat dalyvauju įvairiuose seminaruose, kursuose ir mokymuose siekdamas gilinti žinias ir tapti geresniu specialistu. Džiaugiuosi baigęs ir Lietuvos Olimpinio komiteto organizuotus sporto vadybos kursus pažengusiems, šie kursai suteikė daug žinių svarbiausiose srityse mano profesinėje karjeroje. Nuo pat mokyklos atidarymo dirbu Aukštaitijos krepšinio mokykloje, buvau treneris, vadybininkas ir šiuo metu jai vadovauju. Taip pat, užsiimu įvairiais socialiniais projektais taip prisidėdamas tiek prie jaunimo, tiek prie suaugusiųjų įvairių veiklų.

Ar nuo pat paauglystės žinojai, jog nori dirbti sporto sferoje? Galbūt buvai pastūmėtas save atrasti ten?

Nuo pat vaikystės sportavau, išmėginau daugybę sporto šakų, mokykloje intensyviai sportuodavau ir su svarmenimis, tačiau visada žaidžiau krepšinį ir daugiausiai dėmesio skyriau būtent šiai sporto šakai. Jog studijuosiu būtent kūno kultūros pedagogiką jau žinojau būdamas 10-oje klasėje, kai pirmą kartą pamačiau krepšinio treniruotes Vilniuje, tai mane sužavėjo ir padėjo suprasti tai ko aš noriu. Pradėjau dalyvauti visuose LKF ir Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos kursuose jau mokykloje, taip visą dirbimo treneriu laiką ir mokiausi bei tobulėjau. Visada jaučiau jog viena iš mano stipriųjų pusių yra vadyba, tad pradėjau tuo užsiimti, plėsti mokyklą į kitus miestus ir regionus, vėliau ir į kitas šalis bei taip prisėmiau vis daugiau atsakomybių ir teko atsisakyti trenerio darbo.

Esi minėjęs, jog dirbai Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klube. Kaip vertintum patirtį įgyta šioje darbovietėje?

Visa patirtis yra naudinga. Iš arti susipažinau su daugybės krepšinio klubų administracijomis, „Nevėžio“ klube darbavausi kaip tik tą sezoną kai jame žaidė ir panevėžietis Gabrielius Maldūnas, klube taip ir susipažinome. Klube užsiėmiau renginių bei rungtynių vedimu, kas man buvo nauja, tačiau labai įdomu ir nuostabu. Teko vesti ir rungtynes su Kauno ,,Žalgiriu“ ar Vilniaus komanda, tuomet Kėdainių arena būdavo visiškai pilna ir jausmas vesti tokias rungtynes yra neapsakomas. Renginius vedu ir iki šiol, jau kelis sezonus vedu ir visas FK ,,Panevėžys“ rungtynes namuose. Taip pat, klubui ieškojau rėmėjų, užsiėmiau įvairiais kasdieniais darbais, vysčiau E-sporto komandą, kuri palikus klubą sunyko. Su ,,Žalgirio“ administracija iki šiol palaikome ryšius ir kartais pabendraujame, pavyko ir nuvykti pasimokyti iš aukščiausio lygio klubo Lietuvoje.  

Kaip pavyko atsidurti ten kur dabar esi, Sporto ir Išsilavinimo Akademijos direktoriaus pareigose?

Tai neįvyko per vieną dieną. Perėjau visas pakopas akademijoje, nuo pačios pradžios savanoriavimo iki ten kur esu dabar.

Ar pačiam teko pasvajoti apie krepšininko karjerą? Gal net teko žaisti krepšinį profesionaliai?

Teko, kaip ir visi krepšinį lankantys vaikai, visada svajojau tapti profesionalu, įsivaizdavau kaip žaidžiu viename ar kitame klube, tačiau krepšininko karjeros taip ir nepasiekiau.

Kokiomis sporto šakomis, apart krepšinio, dar domiesi?

Futbolu, automobiliu sportu ir beisbolu. Tenka kartais ne tik stebėti rungtynes bet ir pačiam jas organizuoti.

Šiais metais, Sporto ir Išsilavinimo Akademija, suorganizavo nemažai didelio populiarumo sulaukusių renginių. Kokių renginių iš organizacijos, Panevėžio miesto gyventojai, gali tikėtis 2022 metais?

Šiemet tikrai buvo vaisingi metai renginiuose. Teko prisidėti ne tik prie akademijos renginių, kartu su VŠĮ ,,Koziris“ organizavome ir automobilių traukos varžybas bei daugybę kitų renginių. 2022-iems metams renginių tinklelį jau dėliojame ir numatyta tikrai nemažai renginių. Sieksiu įgyvendinti kelis projektus, kurie seniai sukasi galvoje, tačiau dėl savo dydžio ir mąsto buvo sunkiai suvokiami bei nepritaikomi Panevėžio miestui. Miestas auga, reikia auginti ir renginių kultūrą. Numatome ir vieną renginių ciklą, kuris bus vykdomas visuose didžiuosiuose miestuose Lietuvoje.

Koks yra tavo gyvenimo moto, kuriuo vadovaujiesi?

Žingsnis po žingsnio ir viskas padaroma. Šiuo moto jau esu įsitikinęs daugybę kartų, bei jo nepaleidžiu jau seniai.

Žinome, jog filmai yra neatsiejama dalis tavo gyvenime, kokius tris filmus rekomenduotum mūsų skaitytojams?

Taip, pripažįstu jog vienas iš didžiausių mano hobių yra kinas. Stengiuosi peržiūrėti visus vertus dėmesio filmus bei serialus. Tai man padeda atsipalaiduoti ir pailsėti. Jei reikia išrinkti TOP 3 filmus kuriuos manau privalo visi peržiūrėti tai būtų ,,Ponas Niekas“, ,,300“ ir ,,Pabėgimas iš Šoušenko“. Kinas padeda susipažinti su pasauliu, pamatyti naujas vietas ir patirti jausmus. Yra daugybę filmų, kurie verti būti tope, tačiau tam jau reiktų kito straipsnio.

Na, ir pabaigai, žinome, jog organizacija neseniai paminėjo savo dešimtmetį, ko norėtum jai palinkėti ateityje?

Tapti ilgiausiai veikiančia ir didžiausia akademija Europoje.