Kovo 11 Aukštaitijos KM pradinukai liejo prakaitą krepšinio turnyre Panevėžio mieste!

Aukštaitijos krepšinio mokykla kaip ir kiekvienais metais organizuoja mokyklinukų čempionatą. Šiame turnyre auklėtiniai buvo išskirti į dvi amžiaus grupės, tai jaunieji krepšininkai – (pirmokai/antrokai) ir vyresnieji – (trečiokai/ketvirtokai). Šiais metais pirmokų pogrupyje dalyvauja 7 komandos;  “Sportuoliai“, “Lietkabeliukai 1“, “Lietkabeliukai 2“ (treneris V. Čepanonis, Panevėžys), “Vilkai“ (treneris K. Jakštas, Panevėžys), “Gruzdžiai“ (treneris K. Liubavičius, Šiauliai), “Nevėžis AKM“ (treneris D. Tiškus, Kėdainiai), “Pirmokai AKM“, (trenerė R. Šilinytė, Panevėžys). Varžybos žaidžiamos dviejų ratų sistema (viena komanda privalo sužaisti po 2 rungtynes su kiekviena pogrupyje esančia komanda). Kadangi turime komandų iš kitų miestų šį šventinį Kovo 11-osios sekmadienį buvo organizuojamos grupės varžybos su Kėdainių bei Šiaulių komandomis. Šiame AKM čempionato etape dalyvavo 5 komandos. Panevežio komandų tikslas buvo sužaisti rungtynes su iš kitų miestų atvykusiais svečiais.

Turnyras prasidėjo Kėdainių ir Šiaulių komandų tarpusavyje žaidžiamomis rungtynėmis. Šią kovą laimėjo K. Liubavičiaus treniruojami auklėtiniai “Gruzdžiai“ rezultatu – (6:7). Daugiausia pergalių šiame ture iškovojo “Nevėžio AKM“, “Lietkabeliukai“ ir “Sportuoliai“ komandos. Visos šios trys komandos iškovojo po 2 pergales. Šiauliečių komanda “Gruzdžiai“ iškovojo 1 pergalę, o “Pirmokai AKM“ šį kartą liko be pergalių. Turnyras neapsėjo ir be intrigos. Kėdainių “AKM Nevežis“ ir Panevežio “AKM Pirmokai“ net ir po 4 kėlinių nesugebėjo išsiaiškinti, kurie yra stipresni. Nuskambėjus finalinei rungtynių sirenai rezultatas buvo lygus – (6:6). Nugalėtojui išsiaiškinti buvo nuspręsta mesti baudų metimus. Abu treneriai turėjo išrinkti po 3 geriausiai savo komandoje baudas metančius krepšininkus. Kiekvienas krepšininkas turėjo mesti po viena baudos metimą, taip uždirbdamas komandai papildomą tašką. Po įtemptos baudų metimų serijos Kėdainių “Nevėžis AKM“ galiausiai pasiekė pergalę ir laimėjo rungtynes rezultatu (8:7). Iš viso buvo sužaistos 7 rungtynės, kurios pasibaigė rezultatais: Kėdainiai – Gruzdžiai (6:7), Gruzdžiai – Pirmokai AKM (7:2), Pirmokai AKM- Kėdainiai (7-8), Gruzdžiai – Sportuoliai (4:24), Kėdainiai – Lietkabeliukai (2:15), Lietkabeliukai – Gruzdžiai (32-1), Sportuoliai – Kėdainiai (40-0).

Rungtynių stebėti susirinko gausus tėvelių palaikymo būrys, kuris užpildė Ąžuolo progimnazijos sporto salę. Palaikymo komanda sukūrė puikią atmosferą palaikydami visus turnyre dalyvaujančius krepšininkus. Plojimais palydėdavo gražiausius  epizodus, taip šiltai sutikdami svečius. Kaip ir kiekvienos AKM organizuojamos varžybos, šios taip pat neapsėjo be gerą nuotaiką spinduliuojančio talismano liūtuko AKiMo, kuris ragino mažuosius krepšininkus nepasiduoti ir kovoti iki pabaigos. Pertraukų metu AKiMui iššūkį krepšinio aikštelėje galėjo mesti bet kuris norintis krepšininkas. Tokių drąsuolių norinčių parodyti jau įgytus krepšinio įgūdžius buvo, ir ne vienas.

Šiaulių ir Kėdainių komandoms dar liko sužaisti antrąjį turą, kuris taip pat bus organizuojamas turnyro forma. Iki tol visi treneriai darys išvadas ir toliau ruošis būsimoms kovoms. Šventinis savaitgalis pasibaigė džiugiomis krepšinio nuotaikomis, tiek tėveliams tiek treneriams bei jų auklėtiniams.

Nuotraukų galeriją rasite mūsų socialinio tinklo Facebook paskyroje https://www.facebook.com/AUKSTAITIJOSKM