Krepšinio treneris Dovydas Veriuga – apie prisiminimus, susijusius su krepšiniu, svarbiausius aspektus vaikų treniravime bei neišdildomą patirtį treniruojant vaikus ,,Sports and Education academy“

Dovydas Veriuga – neapsakomo kantrumo ir begalinio noro padėti vaikams Sports and Education academy treneris. 31-erių metų jaunuolis yra sukaupęs nemažą patirtį  krepšinio srityje, todėl jau nuo 2020 metų liepos mėnesio prisijungė prie mūsų trenerių komandos. Begalinę meilę šiai sporto šakai, vaikų treniravimui ir paslaptimis, kaip išlaikyti nuostabią fizinę formą karantino metu šis nuostabus treneris dalinasi ir su visais skaitytojais.

·        Dovydai, nuo ko prasidėjo noras įsitraukti į nuostabų krepšinio pasaulį?

·         Pirmas dalykas, kuris yra įstrigęs mano atmintyje – tėčio emocijos žiūrint krepšinio varžybas per televizorių, kuomet žaisdavo  ,,Kauno Žalgiris“ arba ,,Lietuvos rinktinė“ . Būtent tą kartą, kai pamačiau tėčio susižavėjimą krepšininkais, labai užsinorėjau, kad per plačiuosius televizoriaus ekranus rodytų ir mane.

·         Kas Jus labiausiai žavi trenerio darbe?

·         Kai nusprendžiau pradėti treniruoti vaikus, mano profesionalaus krepšininko karjera buvo pradėjusi eiti į pabaigą. Pradėjęs domėtis vaikų treniravimu, pajaučiau begalinį norą savo sukauptas žinias perduoti jaunimui. Vaikų emocijos, skleidžiamos jiems tinkamai atlikus tam tikrus sportinius pratimus suteikia patį didžiausią džiaugsmą dirbant trenerio darbą.

·         Kokiose krepšinio lygose esate žaidęs ir kaip vertinate savo patirtį įsitraukus į jas?

·         Mano, kaip krepšininko karjeros startas buvo MKL (moksleiviu krepšinio lyga). Po    kurio laiko įsitraukiau į tokias krepšinio lygas, kaip: RKL , LKL ir t.t. Visuomet maniau, kad geram krepšininkui yra labai svarbūs jo pasiekimai ankstyvame amžiuje. Mano nuomone, koks startas – tokia ir karjera .

·         Bendravimas su kitais žmonėmis yra vienas iš svarbiausių aspektų dirbant trenerio darbą. Ar šiuo laikotarpiu, kuomet visos treniruotės negali būti vykdomos kartu su vaikais, pasiilgstate bendravimo? Galbūt randate įvairių kitų būdų kaip palaikyti ryšį su auklėtiniais ir galite jais pasidalinti su visais skaitytojais?

·         Žinoma pasiilgstu treniruočių salėse , per kurias galėdavome laisvai bendrauti ir siekti užsibrėžtų tikslų kartu. Džiaugiuosi, kad šiuo visiems sunkiu laikotarpiu aktyviai sportuojame nuotolinių treniruočių metu ir galime bendrauti per kompiuterių ekranus.

·         Kokios yra vertybės, kurias norite matyti savo treniruojamoje komandoje?

·         Drąsa, kantrybė ir begalinis atsidavimas savo komandai .

·         Jus pažįstantys žmonės dažnai užsimena, kad be sporto Jūs negalėtumėte gyventi. Galbūt krepšinis yra ne vienintelė sporto šaka kuri Jums patinka?

·         Krepšinis niekada nebuvo svetimas , bet labiau laukdavau futbolo varžybų. Visuomet žavėdavausi didžiosiomis futbolo žvaigždėmis, tokiomis kaip Ronaldo, Luis Figo, Raul ir kita likusi Madrido Real komanda.

·         Turbūt ne vienas mūsų skaitytojas susiduria su sunkumais prisiversti sportuoti karantino metu, kaip Jūs palaikote savo fizinę formą? Galbūt turite kokį nors patarimą, kuris motyvuotų skaitytojus daugiau užsiimti aktyvia fizine veikla?

·         Aš asmeniškai pats stengiuosi treniruotis ryte, nes šiuo paros metu jaučiuosi labiausiai pailsėjęs ir turiu daug jėgų. Taigi, kiekvieną dieną rytais atlieku mankštą ir keletą fizinių pratimų.

·         Ar dirbant ,,Sports and Education academy“ sporto akademijoje jaučiatės atradęs tinkamą vietą realizuoti savo tikslus bei pilnai įgyvendinti troškimą dirbti su vaikais?

·         ,,Sports and Education academy“ organizacija yra nuostabi. Esu labai sužavėtas, kad mane į šią komandą priėmė su didele meile, šiluma ir pagarba, todėl esu nuoširdžiai už tai dėkingas. Turiu pripažinti, kad darbas tokioje nuostabioje ir palaikančioje aplinkoje yra lyg gaivaus oro gūsis, teikiantis džiaugsmą kiekvieną dieną.

·         Ko palinkėtumėte skaitytojams švenčių proga?

·         Norėčiau palinkėti stiprybės karantino laikotarpiu, plačių šypsenų gyvenime ir daug puikiu pergalių!

·         Ar siejate savo tolimesnę ateitį su aktyvia fizine veikla? Galbūt vaikų treniravimas yra tik laikina stotelė, reikalinga kitam tikslui įgyvendinti?

·         Pradėjęs dirbti trenerio darbą, auklėtinių tėveliams sakiau, kad nežadu būti treneris tik vieniems metams, taigi esu užsibrėžęs siekti šio tikslo. Noriu , kad daugiau jaunimo žaistų aukštesniuose lygiuose ir stengsiuosi jiems padėti padaryti tai kuo greičiau ir kokybiškiau.

Sports and Education academy komanda dėkoja Jums, kad skaitėte šį interviu su Dovydu Veriuga ir linkime nepasiduoti net ir karantino metu!

Teksto autorė Kornelija R.