Lietuva – Šanchajus! Su Aukštaitijos krepšinio mokykla tai tampa realybe!

Vilnius- Maskva- Šanchajus, jau antradienį du panevėžiečiai, sportuojantys Aukštaitijos krepšinio mokykloje išvyks į tarptautinį krepšinio turnyrą Šanchajuje! Titas Blazdžiūnas ir Arnas Liandzbergas 11 valandą pakils kartu su kitais perspektyviais Lietuvos jaunuoliais skrydžiui į Maskvą, iš kurios po 8 valandų laukimo išskris į Šanchajų, kuriame išlips po 9 valandų skrydžio. Jaunieji krepšininkai jau pradėjo krautis lagaminus ir vis dar suka galvas, ko gi nepamiršus.  Su jaunaisiais krepšininkais kartu keliaus ir kelionės vadovas Petras Aleksonis bei komandos treneris Algirdas Kriaučiūnas, šiuo metu dirbantis Biržų sporto centre. Lėktuve jaunieji krepšininkai susitiks ir su pačiu Rimantu Kaukėnu, kuris keliauja į Šanchajuje vykstanti krepšinio forumą. 

Turnyras yra tik dalis krepšinio forumo renginių Kinijoje

 Lapkričio 13-20 dienomis Šanchajuje vyks krepšinio forumas, vienijantis visą Aziją. Svečiai iš Lietuvos kasmet yra itin laukiami. Forumo metu paskaitas ves Rimantas Kaukėnas ir Mindaugas Balčiūnas (buvęs ilgametis LKF generalinis sekretorius), o jaunieji krepšininkai dalyvaus krepšinio turnyre, kuriame susirungs su atvykusiomis komandomis  iš aplinkinių valstybių ir įvairių Kinijos miestų. Titas Blazdžiūnas apie lukesčius iš trenerio ir komandos sako užtikrintai ,,Tikiuosi iš trenerio daug gerų pamokų, iš komandos tikiuosi gero susikalbėjimo ir pergalių”. 


Krepšinis, pramogos ir anglų kalbos žinios

Krepšininkai ne tik rungtyniaus, tačiau ir dalyvaus specialiai jiems vykdomoje anglų kalbos žinių gerinimo programoje, kurios metu teks bendrauti su žaidėjais iš kitų valstybių ir klausyti paskaitas krepšinio forume. Titas B. pasitiki savo žiniomis ir teigia: ,,mano anglų kalbos žinios yra puikios ir sieksiu bendrauti su bendraamžiais, galbūt pavyks susirasti naujų draugų”. Savaitę būnant viename didžiausių pasaulio miestų krepšininkams taip pat bus organizuojamos ir ekskursijos į lankytinas vietas, bus suteikta proga paragauti vietinio maisto. Paklaustas Titas B. ar nebijos paragauti vietinių skanumynų teigė: ,,Jeigu tik bus galimybė paragauti, ko nors vietinio, ta proga aš tikrai pasinaudosiu”.

Aklimatizacijos iššūkiai

Jaunieji krepšininkai pirmą kartą gyvenime keliaus į tolimąją Kiniją ir kirs pakankamai laiko juostų jog diena virstu naktimi. Laikas nuo gimtosios Lietuvos skirsis net šešiomis valandomis, tad priprasti bus tikrai sunku. Dienotvarkė laukia iš tiesų intensyvi, treniruotės, rungtynės, ekskursijos, kursai, maitinimai nepaliks nei minutės poilsiui. Pasibaigus turnyrui lapkričio 19 dieną lauks skrydis atgal, po kurio Lietuvoje krepšininkai bus Lapkričio 20 dienos 9 valandą ryte. 


Aukštaitijos krepšinio mokykla džiaugiasi jaunųjų talentų galimybę pažinti svetimas kultūras ir skirtingą krepšinio filosofiją. Ž. Kuodis pirmasis iš Aukštaitijos krepšinio mokyklos sužinojo apie vykstantį projektą ir gavo kvietimą prisidėti prie šios įniciatyvos. Ž. Kuodis teigė, ,,mūsų krepšinio mokyklai tai buvo didelis įvertinimas, juk mūsų krepšininkai atstovaus Lietuvos vardui svečioje šalyje, o šalis ne čia pat, net pati Kinija!”. Aukštaitijos krepšinio mokykla taip pat pasirašė bendradarbiavimo sutartis su kitomis krepšinio mokyklomis, dirbančiomis užsienyje, šio bendradarbiavimo pasekoje kelionės ir mainai taps vis dažnesni ir prieinami vis daugiau Aukštaitijos krepšinio mokyklos auklėtinių