Moksleivių krepšinio lygos apžvalga.

MKL

Prieš didžiąsias metų šventes norime apžvelgti visų mus atstovaujančių komandų pasirodymus Moksleivių krepšinio lygoje (MKL). O šią apžvalgą pradėsime nuo pačių jauniausių U12 komandų, kurių Sporto ir Išsilavinimo Akademija (SIA) šiemet turi net tris. U13 ir U14 čempionatuose varžosi po vieną SIA komandą.

MKL U12 vaikų čempionatas „Pirmasis iššūkis“

Kiek vėliau nei kiti čempionatai prasidėjęs „Pirmojo iššūkio“ arba MKL U12 čempionato startas SIA komandoms susiklostė vidutiniškai. Šiame čempionate rungtyniauja trys mūsų komandos: Aukštaitijos KM I – „Megamas“, Aukštaitijos KM II -„Pasvalys“ ir „Aukštaitijos KM“ III. „Megamo“ krepšininkai čempionate kol kas spėjo sužaisti tik vienerias rungtynes su „Aukštaitijos KM“ III komandą, kuriose pasiekė pergalę. Antras grupės rungtynes, nuo šiol, trenerio Dariaus Griškėno treniruojama komanda, namuose žais sekmadienį su „Utenos DSC“ jaunaisiais krepšininkais, tad iki šventinės pertraukos dar turės progą pasipildytį pergalių kraitį. Šiuo metu komanda turi tris pergales ir nei vieno pralaimėjimo (tai yra todėl, jog šioje grupėje „Kupiškio KKSC“ nesurinko komandos, dėl to visoms grupės komandoms buvo įrašytos dvi techninės pergalės prieš juos). Laimėję prieš uteniškius „Megamo krepšininkai“ šoktelėtų iki 3-čiosios pozicijos turnyrinėje lentelėje. Kita mūsų komanda – Aukštaitijos KM II – „Pasvalys“ šiuo metu turi tris pergales ir du pralaimėjimus bei turnyrinėje lentelėje rikiuojasi – penkti. Trenerio Luko Neimonto treniruojama komanda įveikė „Aukštaitijos KM“ III sportininkus, tačiau nusileido grupės lyderėms – „Panevėžio SC“ I ir „Ukmergės SC“ II komandoms (kitos dvi pergalės gautos už „Kupiškio KKSC“ komandos pasitraukimą iš čempionato). Artimiausias rungtynes pasvaliečiai žais su „Utenos DSC“ komanda sausio pirmąją savaitę. Trečioji mūsų komanda rungtyniaujanti šio amžiaus grupės čempionate – „Aukštaitijos KM“ III savo sąskaitoje turi dvi technines pergalės ir keturis pralaimėjimus. Trenerio Beno Bakučionio komanda nusileido dviem kitoms „Aukštaitijos KM“ komandoms, „Panevėžio SC“ II komandai bei svečiuose neprilygo „Ukmergės SC“ I jauniesiems krepšininkams. Komanda šiuo metu turi 8 taškus ir turnyrinėje lentelėje, dėl didesnio sužaistų rungtynių skaičiaus, užima aukštesnę vietą nei kitos dvi „Aukštaitijos KM“ komandos. Kitas rungtynes Beno krepšininkai žais su „Panevėžio SC“ I sportininkais.

MKL U13 berniukų čempionatas

Šiame čempionate SIA atstovauja viena komanda – „Aukštaitijos KM“, kurią treniravo Dovydas Veriuga. Komanda rungtyniauja MKL U13 čempionato B diviziono A pogrupyje, kuriame be jų varžosi penkios komandos iš Vilniaus ir po vieną iš Biržų bei Anykščių. Į labai sudėtingą grupę patekę panevėžiečiai joje kol kas yra pasiekę vieną pergalę ir patyrę aštuonis pralaimėjimu bei grupėje užima 7-ają poziciją. Visoms Vilniaus komandos nusileidę aukštaičiai dėl to labai nesikremta ir priima tai kaip labai naudingą patirtį ateities čempionatams, kadangi buvo kovojama prieš vienas iš stipriausių čempionato komandų. Vienintelę pergalę namuose „Aukštaitijos KM“ komanda pasiekė prieš „Anykščių KKSC“ krepšininkus, su kuriais dar laukia rungtynės Anykščiuose. Pasiekus pergalę panevėžiečiai galėtų kilstelti turnyrinėje lentelėje viena pozicija ir aplenki vieną iš Vilniaus komandų, kas būtų šioks toks pasiekimas tokioje pajėgioje grupėje.

MKL U14 berniukų čempionatas

Vyriausia mūsų akademijos komanda, kuri varžosi Moksleivių krepšinio lygoje – Aukštaitijos KM – „Dobele“. Trenerio Dariaus Griškėno vadovaujama komanda, kartu žaidžianti nuo pačių jauniausių čempionatų, šiemet MKL demonstruoja puikius rezultatus. Nors pati sezono pradžia prasidėjo dviem pralaimėjimais, tačiau jie buvo patirti vos keliais taškais ir po jų dobeliukai atsitiesė bei parodė tikrąjį savo veidą iškovodami keturias pergales iš eilės savo grupėje. Labai apmaudus šios savaitės susitikimas, kuriame be dviejų lyderių tekusiems žaisti panevėžiečiams pritrūko sėkmės ir keturiais taškai buvo nusileista Kauno KM „Žalgiris“ krepšininkams svečiuose. Ši pergalė būtų padėjusi „Dobele“ krepšininkams prieš šventinį laikotarpį MKL U14 čempionato B diviziono D pogrupyje įsitvirtinti antroje pozicijoje. Dabar dobeliukai įsiteisę 3-4 pozicijoje, o antrąjį čempionato ratą pradės namuose prieš „Utenos DSC“ komanda, kuriai pirmojo rato dvikovoje buvo nusileista 5 taškais.

Tiek MKL U13, tiek MKL U14 čempionatai po naujųjų metų jau bus persikėlę į antrąją sezono pusę ir pradėję žaisti antrąjį grupių etapo ratą, po kurio keturios geriausios grupės komandos pateks į atkrintamąsias. To ir norime palinkėti mūsų komandoms! Tuo tarpu, MKL U12 čempionatas startavęs mėnesiu vėliau nei prieš tai minėti čempionatai savo stipriausias komandas išsiaiškins ir atkrintamąsias pradės kiek vėliau.