Mūsų auklėtiniai startavo dar viename Lietuvos krepšinio federacijos organizuojamame čempionate

NBA Junior turnyras Lietuvoje yra visai naujas projektas. Aukštaitijos krepšinio mokykla 2017/2018 metų sezoną pradėjusi debiutu pirmajame iššūkyje taip pat startuoja ir NBA Junior turnyre.

2018 m. čempionate dalyvauja 30 komandų, kurios remiantis Nacionalinės krepšinio asociacijos NBA pateikta sistema yra suskirstytos 6 divizionus po 5 komandas. Šiame turnyre užsiregistravusios komandos burtų traukimo tvarka gauna NBA komandos pavadinimą, su kuriuo ir dalyvauja varžybose. Kiekvienos komandos žaidėjas gauna savo atstovaujamos NBA komandos marškinėlius su kuriais ir yra žaidžiamos visos varžybos. Treneriai taip pat nelieka nuskriausti, jie gauna specialius trenerių marškinėlius. Po burtų traukimo AKM gavo “Atlanta Hawks“ komandos pavadinimą (vyr trenerė R. Šilinytė). Turnyras yra ypatingas tuo, kad komandose gali dalyvauti ir mergaitės. Merginos dalyvaujančios turnyre gali būti net dviem metais vyresnės už berniukus. Čempionate gali dalyvauti berniukai gimę 2007 m. ir jaunesni ir mergaitės gimusios 2005 m. ir jaunesnės. Kiekvienoje komandoje gali būti registruojamos 3 mergaitės. Vyresnės krepšininkės turi ūgio persvarą, todėl komandos, kurios turi žaidžiančias merginas turi didelį pranašumą krepšinio aikštelėje.  

Aukštaitijos krepšinio mokykla pateko į pogrupį su Washington Wizards – Vilniaus KM II (vyr. treneris D. Semionov), Miami Heats – SKM I (vyr. treneris T. Urbelionis), Orlando Magic –  Kupiškio KKSC (vyr. treneris A. Puzelis)  ir Charlotte Hornets – Utenos DSC (vyr. treneris J. Giriūnas). Grupės varžybos vyksta dviem etapais, turnyro dieną visos komandos privalo sužaisti po dvi rungtynes. Šiais metais pogrupio varžybas buvo nuspręsta organizuoti Kupiškyje ir Utenoje.

Aukštaitijos KM NBA Junior turnyre startavo Kupiškyje, Kovo 17 dieną. Pirmajame etape susitiko su Orlando Magic – Kupiškio KKSC ir Miami Heats – SKM I komandomis. Pirmąjį etapą AKM (Atlanta Hawks) pabaigė patyrusi du pralaimėjimus. Galingai startavusi pirmąjį kėlinį Sostinės mokyklos pirmoji komanda jau pirmajame kėlinyje susikrovė solidžią taškų persvarą ir visą likusį varžybų laiką didino taškų skirtumą taip palikdama mažai šansų AKM. Įdomesnė kova vyko tarp Kupiškio KKSC ir AKM komandų. Pirmąją varžybų pusę kova vyko apylygė, tačiau Kupiškio (Orlando magic) komandą į pergalę vedė trylikametė Gabija Strolytė pelniusi savo komandai net 20 taškų.  

Kitos grupės varžybos įvyks Utenoje Kovo 25 dieną daugiafunkciniame sporto centre. Šis etapas vyks ta pačia tvarka, kiekviena komanda turės sužaisti po 2 varžybas  su komandomis kuriomis dar nesužaidė.

Šis turnyras, tai dar viena didžiulė patirtis bei žingsnis pirmyn.