Naujasis Aukštaitijos KM kolektyvo narys Mantas Matevičius

Prie Aukštaitijos krepšinio mokyklos trenerių kolektyvo prisijungė Mantas Matevičius. Nors Mantui viso labo 22 metai, jis jau gali pasigirti patirties bagažu – 5 metai profesionalaus krepšinio RKL ir pernai pasiektas ketvirtfinalis. Šiuo metu treneris studijuoja Lietuvos sporto universiteto 4 kurse, kuriame kremta treniravimo sistemų mokslus. Džiugu, jog šis jaunas treneris prisidės prie mūsų jaunųjų krepšininkų augimo.
Pokalbis su Mantu Matevičiumi:
1. Kada pirmą kartą susižavėjai krepšiniu?
Pirmą kartą krepšiniu susižavėjau būdamas 6-erių metų. Atsimenu, kad teko kelis kartus lankytis senelio varžybose, kur rungtyniaudavo veteranai, jie žaisdavo kietai, bet kokia kaina stengdavosi laimėti ir atiduodavo visą širdį, todėl kažkaip susižavėjau šiuo žaidimu ir paskui vis dažniau praleisdavau savo laisvo laiko žiūrėdamas krepšinį ir bandydamas jį žaisti kieme. Iš pradžių vienas, o paskui su draugais.
2. Trumpai papasakok apie savo karjerą.
Krepšinį lankyti pradėjau būdamas 8-erių metų, antroje klasėje, pas tuometinį trenerį V.Apinį. Sekėsi gana neblogai, kaip komanda žaidėme ilgą laiko tarpą aukščiausiame Moksleivių krepšinio lygos divizione ir ten stengdavomės konkuruoti su visomis komandomis. 10-oje klasėje pasikeitė mūsų komandos treneris ir juo tapo Ž.Valuckis, kuris toliau mus mokė krepšinio paslapčių. Tais metais pradėjome varžytis jau ir pusiau profesionalioje vyrų krepšinio lygoje, tai Regionų krepšinio lygoje. Buvo įdomu išbandyti savo jėgas su vyrais, kurių dauguma, tuo metu, būdavo fiziškai stipresni už mus, bet mes stengdavomės juos nugalėti savo jaunatviška energija ir dideliu noru. Baigęs mokslus mokykloje, įstojau į „Lietuvos sporto universitetą“ ir stengiausi krepšinio neapleisti toliau, todėl iki šiol žaidžiu Regionų krepšinio lygoje ir esu laimingas dėl to, ką darau. Esu dėkingas visiems treneriams, kurie prisidėjo prie mano krepšinio mokymo ir suformuoto mąstymo apie jį kaip žaidimą.
3. Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?
Būsiu nemadingas ir pasakysiu, kad laisvalaikiu toliau gilinu žinias apie krepšinį. Žaidžiame su broliu dažnai vienas prieš kitą krepšinio aikštelėje, stengiuosi kiek įmanoma daugiau skaityti naujienų apie krepšinį, kad neatsilikčiau ir susitikus su draugais turėčiau apie ką diskutuoti, nes kai mes susitinkame, mūsų pagrindinė tema būna krepšinis. Taip pat, kartais neapleidžia noras pažaisti ir kompiuterinius žaidimus. Aišku, su metais mažėja galimybes prisėsti prie jų, nes ir taip yra ką veikti! Domiuosi futbolu, turiu mėgstamiausią komandą – FC „Barcelona“! Taip pat, ateityje norėčiau pradėti skaityti kuo daugiau knygų, nes ten galima rasti atsakymus į tam tikrus rūpimus gyvenimo klausimus.
4. Kada ir kaip prasidėjo trenerio karjera?
Treniruoti pradėjau prieš dvejus metus, vasara, savo brolį ir kelis jo komandos draugus. Darbavomės ties individualių įgūdžių gerinimu. Nuo rudens iki pavasario būnu užimtas mokslais, taip pat, vis dar žaidžiu krepšinį pats, todėl stengiuosi vasaromis įgauti kiek įmanoma daugiau praktikos trenerio srityje.

5. Kas labiausiai žavi, dirbant treneriu?

Dirbant treneriu, labiausiai žavi didelės atsakomybės nešimas. Tai nėra vienas iš lengviausių darbų. Turi su visais žaidėjais rasti bendrą kalbą, tarpusavio ryšį, o tą padaryti yra labai sunku, kadangi tai yra skirtingos būtybės ir skirtingi charakteriai, todėl įdomiausias dalykas yra padaryti visus laimingais. Taip pat, žinoti, kad pats padarei vienoje ar kitoje situacijoje maksimumą ir nesigailėti, jog galėjo būti geriau. Rodant pratimą ar žaidimo opciją, visada yra svarbu atsižvelgti į smulkiausias detales, o tai padaro šį darbą įdomiu.