NEEILINĘ GALIMYBĘ GAVĘS TRENERIS KLAUDIJUS PASAKOJA APIE STAŽUOTĘ ČEKIJOJE IR TEN VYKUSĮ EUROPOS SOFTBOLO ČEMPIONATĄ.

Jaunas perspektyvus ir visad tobulėjantis Sporto ir Išsilavinimo Akademijos treneris Klaudijus Donskis praėjusią savaitę turėjo neeilinę progą apsilankyti softbolo čempionate Čekijoje. Kartu su Lietuvos softbolo rinktine keliavęs, valgęs ir net gyvenęs Klaudijus Čekijoje viešoje savaitę. Stažuotės metu mūsų treneris parsivežė labai daug naudingos patirties ir iš labai arti pamatė kaip vyksta tokio pobūdžio turnyras. Apie viską, iš pirmų lūpų, papasakojo pats Klaudijus:

Sveikas Klaudijau, ar mažiau besidomintiems galėtum pristatyti softbolo pagrindus, paprasčiausiai, kaip ir kas vyksta?

Softbolas tai komandinė sporto šaka kuomet atmušus kamuoliuką reikia stengtis apibėgti kuo daugiau bazių. Softbolo komandą sudaro 9 žaidėjai , varžybose yra žaidžiami 9  keliniai, kurių kiekviename komanda vieną kartą puola ir vieną kartą ginasi.

Kaip pavyko atsidurti taip arti beisbolo, ar kada teko pagalvoti, jog būsi beisbolo/softbolo treneris?

Dėl to jog atsidūriau arti softbolo ir beisbolo reikėtų dėkoti Remigijui Kuodžiui, kuris ir pasiūlė išbandyti šią sporto šaką bei Virmidui Neverauskui, kuris supažindino su softbolo ir beisbolo taisyklėmis bei treniruočių metodais. Tikrai niekada negalvojau jog būsiu šios sporto šakos treneris.

Praėjusią savaitę su Lietuvos beisbolo rinktine teko lankytis Europos softbolo čempionate Čekijoje, kokie įspūdžiai?

Įspūdžiai džiuginantys ir patys geriausi! Turėjau galimybę kartu treniruotis, vykti į varžybas, gyventi, valgyti ir karu leisti laisvalaikį su softbolo rinktine.

Kaip atrodo treniruočių ir pasiruošimo procesas?

Visų pirma kaip ir kiekvienoje sporto šakoje svarbu geras apšilimas, teisingi tempimo pratimai, tam jog sumažinti traumų tikimybę. Kai apšilimas baigtas pradedame nuo kamuoliuko mėtymo palaipsniui didinat atstumą bei metimo jėgą. Toliau seka smūgiavimas beisbolo lazda į kamuoliuką kuris stovi ant stovo arba yra metamas kito sportininko.

Kaip atrodė diena tokiame renginyje?

Dieną pradėdavome pusryčiais ryte, tada vykdavome į rungtynes, o po jų užsukdavome į parduotuvę. Grįžus namo laukdavo pietų ir vakarienės ruošimas. Vakare visada būdavo sekančios dienos aptarimas.

Ką galėtum pasakyti apie pačią Lietuvos rinktinę ir kaip jai sekėsi čempionate?

Čempionate mums nepavyko laimėti nei vienerių rungtynių, tačiau labai neliūdėjome, nes iš šio turnyro siekėme pasisemti patirties, kuri padėtų kuo geriau pasiruošti Europos U18 vyrį beisbolo čempionatui.

Ar stažuotė pateisino lūkesčius, ką teko pamatyti Čekijoje?

Taip lūkesčiai buvo pateisinti su kaupu! Teko pamatyti sofbolo aikštelę, Septintą, pagal reitingavimą,  pasaulyje esančia softbolo vyrų komandą. Taipogi patyrinėti Čekijos gamtą, stulbinančius kalnus. Labai įsiminė ir tai, jog viename kambaryje teko sėdėti su devynių šaliu atstovais bei Europos softbolo prezidentu.

Ko pasisėmei iš šios išvykos?

Iš šios išvykos pasisėmiau tikrai daug. Susipažinau su softbolo taisyklėmis, išmokau technikos elementų metant, gaudant bei mušant kamuoliuką, taip pat, naudingų tempimo pratimų, kuriuos galėsiu pritaikyti savo treniruotėse.

Sporto ir išsilavinimo akademijos komanda dėkoja Jums, kad skaitėte šį interviu su Klaudijumi Donksiu ir linkime būti sveikiems! Kviečiame prisijungti prie NEMOKAMŲ beisbolo treniruočių Panevėžyje ar Pasvalyje užsiregistruojant https://forms.gle/Voa1bRQNQfuzspV49