Pakiliomis nuotaikomis baigėsi pirmasis Aukštaitijos KM sezonas moksleivių krepšinio lygoje (MKL)

          Aukštaitijos krepšinio mokykla šį 2017/2018 metų sezoną debiutavo U12 berniukų krepšinio čempionate  “Pirmasis iššūkis“ moksleivių krepšinio lygoje (MKL). Šį sezoną šiame čempionate startavo 45 komandos iš visos Lietuvos. Pirmajame etape jaunųjų krepšininkų komandos buvo suskirstytos į 8 pogrupius. Varžybos buvo žaidžiamos dviejų ratų sistema, kiekviena komanda privalėjo sužaisti po dvi rungtynes su kiekviena savo pogrupyje esančia komanda (vienas namų salėje ir vienas išvykoje). Į antrąjį etapą pateko keturios pajėgiausios kiekvienos grupės komandos. Komandos poroje žaidžia iki dviejų pergalių. Pirmoji poroje nurodyta komanda pirmąsias ir, jei prireiks, trečiąsias rungtynes žaidžia namuose. Porų nugalėtojai patenka į III etapą (16 komandų). Trečiajame etape komandos suskirstomos į 4 pogrupius, komandos pogrupiuose žaidžia 3 dienų turą vieno rato sistema MKL nurodytoje vietoje ir MKL nurodytu laiku. Grupėje užėmusios 1 ir 2 vietas, patenka į V etapą (ketvirtfinalis). Penktajame etape komandos poroje žaidžia iki dviejų pergalių. Pirmoji poroje nurodyta komanda pirmąsias ir, jei prireiks, trečiąsias rungtynes žaidžia namuose. Porų nugalėtojai patenka į VI etapą (Finalinį ketvertą). Šeštajame etape žaidžiami pusfinaliai ir finalai dėl 3 ir 1 vietų.

        Aukštaitijos krepšinio mokykla pateko į pogrupį kartu su Rokiškio SC,  Biržų SC, Kupiškio KKSC, Kėdainių SC, Panevežio KKSC, Pasvalio SM, Ukmergės SC ir iš viso sužaidė 14 rungtynių. Aukštaitijos KM komandai vadovavo vyr. trenerė Rūta Šilinytė. Komandos sudėtis: Jonas Trivokas (PG/SG), Kasparas Bilinskas (SF/PF), Justas Riselis (SG/SF), Arnas Liandzbergas (PG/SG), Dovydas Vaivada (SF/PF), Dovydas Jakštonis (PG/SG,) Arminas Lunius (PF/C), Titas Blaždžiūnas (PG/SG),  Majus Kiselis(SG/SF), Rokas Džiuvenis (SF/PF), Arnas Augustinavičius (SG/SF), Ignas Venslavičius (PG/SG). Iš sužaistų 14 rungtynių buvo pasiektos 5 pergalės ir patirti 9 pralaimėjimai.

        U12 berniukų krepšinio čempionatas yra skirtas 12 metų berniukams, tačiau jame taip pat gali dalyvauti ir jaunesni krepšininkai. Šiais metais trenerė Rūta startavo su 10-11 metų Aukštaitijos krepšinio mokyklos auklėtiniais. Trenerės teigimu pagrindiniai šiais metais išsikelti uždaviniai buvo įgyti kuo daugiau varžybinės patirties, atrasti geriausiai žaidėjus atitinkančias pozicijas bei pradėti ruoštis kitų metų sezonui. Komanda sezoną pabaigė džiugiomis nuotaikomis. Buvo iškovotos dvi pergalės iš eilės, po paskutinių rungtynių buvo apdovanoti keturi geriausi rungtynių žaidėjai. Už geriausią gynybą buvo apdovanotas Justas Riselis, už geriausią puolimą Dovydas Jakštonis ir Jonas Trivokas, bei už kovingumą po krepšiu ir perimtus kamuolius Arnas Liandzbergas, taip pat viso sezono metu rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Arnas Augustinavičius, Dovydas Vaivada bei Titas Blazdžiūnas. Auklėtiniai vieningai teigia, kad jiems labiausiai patiko išvykos į kitus miestus, tėvelių palaikymas bei pažintys su kitomis komandomis. Taip pat auklėtiniai džiaugiasi smagiu sezono uždarymu, kuris vyko “GO JUMP“ pramogų centre.

    Čempionato metu mokyklos treneriai ir jų auklėtiniai pasisėmė neįkainojamos varžybinės patirties su aukščiausio lygio U12 berniukų Lietuvos komandomis, taip pat 2 mūsų auklėtiniai Jonas Trivokas bei Arnas Austinavičius netgi dalyvavo ir MKL visų žvaigždžių dienos Kėdainių mieste.