Sekmadienį Kėdainių miesto arenoje siautėjo Aukštaitijos KM darželinukai

Sekmadienį Kėdainių miesto arenoje įvyko Aukštaitijos krepšinio mokyklos masiškiausias ir ilgai lauktas, kupinas džiaugsmo bei nuoširdžių akimirkų darželinukų krepšinio čempionato Dobele taurei laimėti finalinis renginys. Viso čempionato metu buvo apkeliauti Panevėžio, Anykščių, Mažeikių, Šaulių bei Pakruojo miestai, kuriuose 82 darželiai iš dešimties miestų kovojo dėl kelialapio į šį renginį. Geriausiai pasirodžiusieji darželiai pateko į šį finalinį etapą, kuriame susirungė 26 komandos, kurios kovojo dėl pagrindinio prizo – galimybės garsinti Lietuvos vardą tarptautiniame darželinukų krepšinio čempionate, kuris įvyks Latvijoje. Po vakarykščio finalinio renginio, išaiškėjo, kad jame Lietuvai atstovaus Panevėžio „Aušra“, „Žvaigždžutė“ bei Mažeikių „Buratinas“.

Finaliniame etape darželiai buvo suskirstyti į 8 grupes po 3 darželius. Sužaidę grupėse, į ketvirtfinalį pateko 4 Panevėžio, Pakruojo, Biržų ir 2 Mažeikių darželiai, po įnirtingos kovos į pusfinalį nepateko Pakruojo „Vyturėlis“, Panevėžio „Vyturėlis 1“, Biržų „Genys“ bei Mažeikių „Žilvitis“. Finale dėl pirmos vietos bei stipriausio darželio vardo kovėsi Panevėžio „Žvaigždutė“ ir Panevėžio „Aušra“. Trofėjus nukeliavo į Panevėžio „Aušra“ darželio mažųjų krepšininkų rankas. Visi vaikai buvo apdovanoti diplomais bei Dobele Lietuva prizais. Šiuo čempionatu buvo siekiama, kad mažieji būtų pratinami prie rungtynių jaudulio bei jos aplinkos ir, žinoma, kad išmoktų krepšinio pagrindų.

Renginio metu, žiūrovams pasirodė Ugnė Šantaraitytė, kultūros centro vaikų popchoras, „parkour“ meistrai, 4-metės balerinos ir kiti atlikėjai. Žiūrovai taip pat sulaukė puikų prizų bei siurprizų, o patį renginį vedė profesionalus tv laidų bei Power Hit Radio vedėjas Vaidas Leliūga. Renginį aptarnavo net iš 22 asmenų sudarytas personalas.

Vienas iš Aukštaitijos krepšinio mokyklos trenerių Robertas Žibikas pirmą kartą dalyvavo darželių čempionate, todėl jam uždavus keletą klausimų, Robertas atsakė, jog vaikai labai laukė finalinio etapo ir visi pasikrovė gerų emocijų ir įspūdžių, tačiau išreiškė nusivylimą, kad ne visiems Mažeikių darželiams pasisekė. Taip pat paminėjo, jog pamatė savo klaidas, todėl bandys jas taisyti ir pasirengti tarptautiniam darželinukų krepšinio čempionatui.

Taip pat nepamiršome pakalbinti ir mažųjų krepšininkų tėvelių.Trenerio Luko Neimonto auklėtinio mama džiaugiasi, jog renginys puikiai pavyko, kad vaikams buvo labai smagu ir šie pasijuto tikrais krepšininkais, žaisdami prieš kitų miestų darželius. Ji tikisi, kad tokie renginiai bus dažniau organizuojami, jog pamatytų, ko vaikai išmoksta treniruočių metu.

O štai Biržų „Genys“ vaikai prasitarė, kad jiems labai patiko žaisti tokioje didelėje arenoje ir paklausius, ar dalyvaus kitąmet, visi vienareikšmiškai pasakė taip.

Renginio nuotraukų galeriją rasite:
https://www.facebook.com/AUKSTAITIJOSKM/