Startavo ir antroji dieninės stovyklos Panevėžyje pamaina

Startuoja Aukštaitijos krepšinio mokyklos vaikų vasaros dienos krepšinio-pramogų stovyklos antroji pamaina! Norinčių dalyvauti stovykloje atsirado tiek daug, jog visi netilpo vienoje grupėje. Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje dar dvi savaites griaudės vaikų šūksniai ir liesis emocijos. Treneriai Karolis Janonis ir Mantas Matevičius vėl kvies visus stovyklautojus patirti daug naujų išbandymų, aplankyti dar nematytas vietas, susipažinti su įvairių profesijų žmonėmis ir lavinti savo krepšinio įgūdžius. Jau spėjo prabėgti pirmosios 3 stovyklos dienos, tad sužinokime, ką mažieji krepšininkai spėjo nuveikti.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai pradėjo nuo susipažinimo. Tėvelių atlydėti, mažieji stovyklautojai susėdo sporto salėje, susipažino su treneriais ir, žinoma, vieni su kitais. Vaikai prižadėjo, jog stovykloje bus geri (ar vaikai laikėsi pažado, paklausime trenerių stovyklos pabaigoje). Draugystės įtvirtinimui trūko dar kelių elementų – stovyklos logotipo ir šūkio! Vaikams praleidus rytą kartu, buvo galima skelbti oficialią stovyklos pradžią. Pirmieji svečiai – kinologai ir jų augintiniai. Sakoma, jog šuo – geriausias žmogaus draugas. Tuo galėjo įsitikinti patys krepšininkai. Kinologai pademonstravo kaip moka dreuoti savo augintinius ir netgi leido vaikams pažaisti! Stovyklautojams patiko ne tik žaisti, bet ir sužinoti daug teorinių žinių. Išvykus svečiams, atėjo metas krepšinio treniruotei. Mūsų treneriai – tikri krepšinio meistrai, norintys dalintis savo žiniomis. Kiekvieną dieną stovyklautojai mokysis krepšinio teorijos, o treniruotėse atliks įvairius pratimus. Pasportavus ir pasistiprinus, atėjo metas pirmajai išvykai. Mažieji krepšininkai aplankė Panevėžio kolegijos laboratorijas. Vaikus čia sužavėjo gausybė kompiuterių, įvairūs prietaisai, skirti atlikti bandymams ir įdomi dėstytojo paskaita. Vaikai neatmetė galimybės, jog ateityje ir patys bus mokslininkai. Džiugu, jog vaikai domisi įvairiomis sritimis. Ką gali žinoti, galbūt šioje stovykloje vaikai atras savo svajonių profesiją?

Antroji stovyklos diena prasidėjo nuo rytinės treniruotės. Vaikai jau spėjo išmokti, jog prieš žaidžiant krepšinį, reikia gerai prasimankštinti. Kadangi oras pasitaikė geras, treniruotę vaikai atliko kieme. Pasistiprinę ir šiek tiek atsikvėpę, stovyklautojai susirinko į sporto salę, kurioje jų laukė pirmasis stovyklos krepšinio 3X3 turnyras. Turnyro metu netrūko nei azarto, nei gražių epizodų, o nugalėtojais tapo tik viena komanda. Jų dar laukia apdovanojimai. Smagu, jog jau dabar vaikai puikiai žaidžia krepšinį. Tačiau būti geru krepšininku reiškia ne tik gerai žaisti, bet ir daug treniruotis. Kartu su treneriais, vaikai atliko treniruotę, kurioje testavo savo sugebėjimus, analizavo ir tobulino žaidimą. Nors treniruotis yra labai svarbu, tačiau už lango kaitinant saulei, sunku likti viduje. Ką stovyklautojams reiškia geras oras? Vandens mūšį! Šūksnių, juoko ir vandens pilni stovyklautojai tokio atsivėsinimo tikrai nepamirš. Sausas neliko nei vienas. Pasitreniravę, pasismaginę ir papietavę, vaikai susiruošė į paskutinę šios dienos kelionę. Šį kart krepšininkai keliavo pas mūsų draugus – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų laisvalaikio erdvę GoJump. O čia tikrai yra ką veikti! Nuo batutų su krepšinio lankais iki sienos, skirtos laipiojimui! Antroji stovyklos diena pareikalavo labai daug energijos, tačiau suteikė gausybę geriausių emocijų! Vaikai čia ne tik žaidžia krepšinį, bet ir pramogauja.

Įpusėjo pirmoji stovyklos savaitė. Trečiadienis tradiciškai prasidėjo nuo rytinės mankštos, apšilimo ir pusryčių. Šiandien vaikai laukė ypatingo svečio – KK Lietkabelio žaidėjo Luko Aukštikalnio! Mažieji krepšininkai susitiko su profesionaliu žaidėju ir apipylė jį pačiais įvairiausiais klausimais. Lukui patiko pasidalinti savo patirtimi ir atskleisti kelias krepšininko profesijos subtilybes. Pasikalbėjus ir susipažinus, atėjo metas pademonstruoti krepšinio sugebėjimus. Pirmieji į kovą stojo abu treneriai. Vaikai buvo sužavėti dviejų krepšinio virtuozų žaidimu ir patys nekantravo išbandyti savo jėgas. Mažiesiems stovyklautojams teko sužaisti prieš Luką patiems. Nors laimėti ir nepavyko, tačiau pamoką vaikai išmoko – norint būti geru krepšininku, reikia begalės treniruočių. Tačiau pramogos su Luku čia nesibaigė! Paskutiniajame žaidime visi treneriai ir Lukas susikovė prieš visus stovyklautojus! Tokio masinio žaidimo nepamatysi niekur kitur. Šį kartą laimėjo draugystė, tačiau vaikai pažadėjo daug treniruotis ir kitą kartą įveikti Luką. Atėjo metas apdovanoti vakar vykusio 3X3 turnyro laimėtojus. Pirmosios vietos nugalėtojams teko garbė atsiimti prizą iš pačio Luko Aukštikalnio. Geriausiems žaidėjams prizus įsteigė maisto papildų ir vitaminų parduotuvė aonesport.lt. Paskutinioji trečiadienio veikla – MEDIA DAY! Visi vaikai turėjo galimybę pasijausti kaip tikroje fotosesijoje ir nusifotografuoti prie AKM logotipo. Štai kiek nuotykių vaikai patyrė per vieną dieną!

Prabėgo dar tik 3 dienos, tačiau emocijų ir naujų patirčių vaikai pasikrovė tikrai daug! Stovykla dar net neįpusėjo, o pačios įdomiausios veiklos laukia ateityje. Jau rytoj vaikai keliaus į CIDO areną, susitiks su dar vienu profesionaliu krepšininku ir apžiūrės automobilius! Laukia ilga ir nuotykių pilna savaitė.
Trenerio Manto Matevičiaus įspūdžiai:
1. Kaip sekasi antrojoje pamainoje? Ar yra koks nors skirtumas nuo pirmosios?
Kažkokio didelio ir esminio skirtumo, manau, nėra. Man, asmeniškai, dabar viskas kitaip, nes pirmoje pamainoje dirbau su jaunesniais vaikais, o dabar su vyresniais. Yra šiokių tokių naujų iššūkių, bet tvarkausi puikiai.
2. Su kuriais vaikais dirbti sudėtingiau?
Gan normalu, jog sunkiau dirbti su jaunesniais, kurie dar visai nebuvo prisilietę prie krepšinio, todėl skiriasi supratimas. Kai kurie vyresni vaikai jau yra buvę pas kitus AKM trenerius, todėl su jais lengviau dirbti ir susikalbėti.
3. Ar pakaks energijos? Jums tai jau trečia savaitė iš eilės.
Jau apsipratau ir apšilau. Manau, jog trečia savaitė lengvesnė už pirmas dvi, kadangi pirmoji buvo įžanga, buvo gana sunku. Grįždavau namo be jėgų. Tačiau dabar jau pripratau prie stovyklos rėžimo, todėl tokių sunkumų nebėra.