Stulbinantys komandinio sporto privalumai

Leisti  vaikams dalyvauti  užklasinėje veikloje, sporto treniruotėse padeda jiems pažinti ir plėtoti įgūdžius, kurie yra naudingi visą gyvenimą. Dalyvaudami sporte, vaikai patiria įvairių psichinių, socialinių, emocinių, fizinių ir auklėjamųjų privalumų. 

Ugdoma savivertė. Tyrimai rodo, kad dalyvavimas sportinėje veikloje padeda jūsų vaikui vystyti savigarbą ir pasitikėjimą. Gestai, tokie kaip penketukas iš komandos draugo, paplekšnojimas per nugarą arba rankos paspaudimas, kai rungtynės baigiasi, padeda sukurti pasitikėjimą savimi. Taip pat trenerio ar žaidėjų pagyrimo ar padrąsinimo žodžiai padeda ugdyti pasitikėjimą savimi ir išmokti pasitikėti savo jėgomis bei įsitraukti į savo pomėgius. Tačiau reikėtų atsiminti vieną dalyką: jų savivertė neturėtų būti skiriama remiantis laimėjimu ar pralaimėjimu. Konstruktyvi kritika turėtų būti pagrindinė priemonė, padedanti vaikams išmokti susitaikyti su savo silpnybėmis ir padėti jiems tobulėti. Norėdami tai padaryti, galite paskatinti savo vaiką sportuoti ir visada paklauskite, ar jiems tai patiko, ar ne, ar jie laimėjo, ar pralaimėjo.

Socialiniai įgūdžiai, kuriuo sportas padeda vaikams ugdyti naudingi jiems net tada, kai jie subręsta. Sportas moko dirbti komandoje ir bendradarbiauti su kitais. Jie mokosi bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis. Be to, prisijungimas prie sporto komandos suteikia vaikams priklausymo jausmą ir suteikia jiems galimybę susirasti draugų. Turėdami didesnį draugystės ratą, vaikai tobulina bendravimo įgūdžius, o tai padės jiems ateityje kilti karjeroje ir palaikyti ryšius.

Daugumoje veiklų gyvenime, bus nugalėtojas ir pralaimėtojas. Sportuodamas vaikas gali išmokti sportuoti, taip pat susitaikyti su pralaimėjimais ir susitvarkyti su jais, užuot jautęsi visiškai nugalėti. Negalite laimėti visko, o sportuodamas vaikas gali suprasti, kad kartais pralaimima. Svarbi dalis bandyti dar kartą.

Būti konkurencingiems nėra jokios žalos, bet jei pralaimi, turėtum parodyti gerą sportiškumą ir susitaikyti su pralaimėjimu. Niekam nepatinka būti šalia sunkaus nevykėlio, kuris nesilaiko taisyklių, ir tai priveda mus prie kito taško.

Palaikykite drausmę. Naujas sportas reikalauja, kad sportininkai išlaikytų drausmę. Ši disciplina gali būti psichinė, fizinė ar taktinė. Norint tapti geresniu bet kuriame sporte, reikia disciplinos. Be savęs ribojimo bet kurioje sporto šakoje būtų sunku. Drausmė padeda žaidėjui pasiekti savo tikslus ir taip pat išnaudoti visą savo potencialą.

Sportuodamas vaikas turėtų laikytis taisyklių rinkinio, priimti įsakymus ir priimti trenerio priimtus sprendimus. Sporte vertinama gera disciplina, nes už blogą discipliną yra skiriamos baudos. Klausydamasis trenerio ir bendraamžių, jūsų vaikas išmoksta svarbių gyvenimo įgūdžių, kurie jam padėda per visą karjerą ir gyvenimą.

Komandoje nėra aš. Komandinis darbas yra būtinas įgūdis mokytis nuo mažens. Komanda negali būti sėkminga, jei nedirba kartu. Sportas suteikia vaikams svarbias pamokos, kaip išmokti dirbti komandoje. Visi turi susiburti, kad pasiektų tikslą. Dirbdami kartu, jie išmoks vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses ir galės geriau nuspręsti bei strateguoti geriausią komandos planą. Tai be jokios abejonės padės jiems ir ateityje, ir karjeroje.

Yra daugybė sporto naudų jūsų vaikui. Šis sąrašas nėra baigtinis. Yra keletas kitų privalumų, tokių kaip sveikesnis gyvenimas, didesnis akademinis vientisumas, medicininis pasirengimas ir kt. Visi šie pranašumai tiesiog parodo, kiek vaikas gali išmokti ir už klasės ribų. Tačiau norint priversti savo vaiką sportuoti, gali tekti jį paskatinti. Galite padėti savo vaikui aktyviai sportuoti keliais būdais:

·                Jūs galėtumėte fiziškai aktyviai sportuoti. Tai jiems padėtų, nes tampate pavyzdžiu.

·                Palaikykite vaiko pastangas sportuodami. Pasistenkite būti ten, kur jūsų vaiko žaidžia rungtynes ir padrąsinti jį.

·                Stenkitės apriboti sėdimą veiklą, pavyzdžiui, žiūrėti televizorių ar žaisti kompiuterinius žaidimus.

·                Sportuokite kartu su savo vaiku.

Taigi kodėl gi ilgiau laukti? Įtraukite savo vaiką į sportą, kurio jie nori išmokti. Prisijunkite prie Aukštaitijos krepšinio mokyklos treniruočių, kuriose su patyrusiais treneriais vaikai tobulės, augs ir mokysis komandinio darbo paslapčių.