Susipažinkime su dar vienu treneriu – Domantas Tiškus

Šiemet Aukštaitijos krepšinio mokyklos trenerių kolektyvas pastebimai padidėjo. Štai pristatome dar vieną labai talentingą trenerį Domantą Tiškų iš Kėdainių. Domantas energingas, draugiškas, puikiai sutariantis su vaikais bei mokantis išspręsti konfliktines situacijas. Treneris 2016 metais baigė Lietuvos sporto universitetą (Kaunas).
Keletas klausimėlių Domantui:

Ar visada svajojai tapti treneriu, gal turi kokią kitą svajonę?

Kai buvau mažas visada svajojau tapti krepšininku, manęs paklausus: „Koks tavo vardas?“, atsakydavau – „Domantas Krepšininkas“. Todėl pačiam nepavykus tapti krepšininku, svajonė yra išugdyti kuo daugiau puikių krepšininkų.

Ko norėtum pasiekti, kaip treneris?

Tobulėjimui nėra ribų, todėl norėčiau kuo sparčiau tobulėti, gilinti žinias, įgyti daugiau praktikos. Siekiant šių tikslų kryptingai ateityje rezultatai turėtų kalbėti patys už save.

Kokie tavo, kaip trenerio tikslai Aukštaitijos krepšinio mokykloje?

Išugdyti kuo daugiau dorų, sąžiningų, atsakingų sportininkų. Populiarinti krepšinio sporto šaką ir garsinti AKM vardą.

Darbo su vaikais privalumai, gal turi kokią linksmą istoriją iš treniruočių su vaikais?

Darbas yra tiek pat sudėtingas ir tiek pat linksmas. Linksmiausia istorija buvo tada, kai treniruotėje apie 10 jaunųjų krepšininkų pradėjo be perstojo juoktis. Stengiausi sudrausminti auklėtinius, tačiau jie nesustojo ir toliau juokėsi. Po kelių akimirkų juokas užkrėtė mane, negalėjau sulaikyti juoko ir aš, gavome puikią dozę C vitamino, nusiraminome ir tesėmė darbus.

Kodėl patinka dirbti su vaikais?

Kaip ir minėjau, šis darbas yra labai linksmas, suteikiantis daug gerų emocijų ir energijos. Mėgstu bendrauti su vaikais, matyti kaip jie tobulėja ir išmoksta krepšinio žaidimo elementus.

Koks turi būti treneris?

Kiekvienas esame unikalūs ir skirtingi, bet pirmiausia, treneris turėtų būti griežtas ir reiklus krepšinio aikštelėje, draugas – už krepšinio aikštelės ribų.

Ar taip visą laiką ir įsivaizdavai trenerio darbą?

Trenerio darbą įsivaizdavau kiek kitaip, viskas atrodo kur kas lengviau iš išorės. Kai pradedi dirbti treneriu, supranti kokią didelę atsakomybę prisiimi už auklėtinius. Vaikams turi rodyti pavyzdį, ugdyti jų vertybes ir, žinoma, fizines, taktines bei technines savybes.

Ar sugebėtum užauginti NBA žvaigždę?

Svarbiausia išugdyti dorą, sąžininga ir atsakingą asmenybę. Tada bus galima auginti ir NBA žvaigždes.

Štai toks dar vienas Aukštaitijos KM treneris Domantas. Linkime treneriui visų tikslų įgyvendinimo, o visas krepšinio mokyklos kolektyvas pasistengs, kad jie būtų pasiekiami kuo lengviau.