Susipažinkite su treneriu Karoliu Liubavičiumi

Tęsiame trenerių pristatymus. Šiandien į mūsų akiratį patenką jaunas, linksmas bei energijos nestokojantis Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris Karolis Liubavičius. Karolis pilnas naujų idėjų, turi didelių siekių tobulėti bei semtis patirties tarptautiniuose projektuose. Taigi pristatome trenerį Karolį.

Kokie tavo, kaip trenerio tikslai Aukštaitijos krepšinio mokykloje?

Auginti ir ugdyti jaunąją krepšinio kartą Šiaulių ir Anykščių rajonuose, kur vaikai turi noro sportuoti, turi sales, bet ten nebuvo žmogaus, kas jais užsiimtu.

Kokiomis dar veiklomis užsiimi?

Šiuo metu turiu MKL teisėjo licenziją, tai karts nuo karto tenka ir teisėjo duoną ragauti. Nors kažkur 10 metų atgal buvome visiški akademinio krepšinio antonimai, užsiminėdavome gatvės krepšiniu (streetball), bet šiandien nebegalėčiau savęs įsivaizduoti, kaip neakademinio krepšinio atstovo. 2017 metais radau naują hobį, keliauti su Erasmus+ programa ir mokytis bei semtis patirties ten. Tenka sutikti daug žmonių, kurie užsiima sportu ir iš jų galima labai daug išmokti ar pasisemti patirties.

Gal turi kokią linksmą istoriją iš treniruočių su vaikais?

Kiekviena treniruotė turbūt turi kažkokį linksmą įvykį kuris yra juokingas. O jeigu rimtai, tai jų yra nutikę begalybė turbūt, tik šiuo metu vienos išskirti nelabai galiu.

Kokie tavo pasiekimai sporte?

Kol kas nieko labai ryškaus nesu pasiekęs, bet labai tikiuosi pirmųjų pasiekimų su savo dabartiniais pirmokais.

Kodėl patinka dirbti su vaikais?

Nes jie yra mūsų ateitis, kokias vertybes mes jiems atiduosim tokie ir augs, todėl svarbiausia yra ugdyti gerą asmenybę, o tik vėliau gerą krepšininką. Su jais visada įdomu ir labai įdomu matyti, kaip jie tobulėja.

Koks turi būti treneris?

Turi būti reiklus, bet tuo pat metu ir leisti vaikams šėlti. Turi mokėti adaptuotis prie įvairių situacijų. Turi priversti vaikus įsimylėti krepšinį, paversti treniruotes tokias, kad vaikai norėtų sportuoti ir būti ten. Svarbiausia, kad vaikai mėgautųsi sportuodami.

Ar taip visą laiką ir įsivaizdavai trenerio darbą?

Prie jo reikia priprasti, nes pamenu pirmąjį mėnesį buvo tikrai sunku persilaužti ir priprasti prie jų siautimo. Bet labai panašiai ir įsivaizdavau trenerio darbą, tik maniau, kad bus šiek tiek lengviau.

Ką tau reiškia krepšinis?

Pamenu dar 1999 kai “Žalgiris” laimėjo Eurolygą, nuo tos dienos ir pamėgau krepšinį. Tai paskutinius 17 metų labai mėgstu jį, o 12 jų labai intensyviai juo domiuosi. Tai reiškia visų pirma gerai praleista laiką, draugus. Kiekvienos rungtynės yra vis nauja patirtis ir visose jų kažko naujo išmoksti.