Susipažinkite, treneris Vytautas Čepanonis

Šį kartą kviečiame susipažinti su linksmuoju treneriu Vytautu Čepanoniu. Aukštaitijos krepšinio mokykloje jis dirba jau daugiau nei penkerius metus. Per šį laiką treneris atrado sėkmingo darbo su vaikais metodus, sukaupė daugybę patirties. Tad kalbamės su reikliu, bet draugišku, puikiai su auklėtiniais sutariančiu treneriu Vytautu:

 

Kokie tavo, kaip trenerio tikslai Aukštaitijos krepšinio mokykloje?

Pagrindinis tikslas yra sudominti vaikus krepšiniu. Kad kuo daugiau vaikų nuo mažų dienų norėtų žaisti krepšinį ir domėtųsi šia sporto šaka.

Kokiomis dar veiklomis užsiimi?
Nieko ypatingo. Dauguma veiklų susijusios su sportu, ypač gatvės krepšiniu. Praėjusią vasarą prisidėjau prie dokumentinio filmo kūrimo, būtent apie gatvės krepšinį Lietuvoje.

 

Gal turi kokią linksmą istoriją iš treniruočių su vaikais?
Tokių istorijų šimtai! Šiemet pradėjau pildyti jau antrą užrašų knygutę, kurioje užsirašinėju juokingiausius auklėtinių „perliukus“. Gal kažkada išleisiu knygą (juokiasi).

 

Kokie tavo pasiekimai sporte?
Profesionaliai nesportavau, todėl apie jokius pasiekimus kalbėti negaliu. Nebent norėjot kokio šmaikštaus atsakymo, pavyzdžiui, kad pasiekiu krepšinio tinkliuką (paskutinius žodžius tariai plačiai besišypsodamas).

 

Kodėl patinka dirbti su vaikais?
Dažnai sakau, kad „dirbu su nuoširdžiausia žmonių auditorija“ – turbūt tas labiausiai ir „veža“. Vaikai yra nuoširdūs. Tarkim, jei pamiršai nusiskusti barzdą, tai jie taip ir pasakys: „tau čia biški barzdos daug užaugo“ (šypsosi).

 

 

Koks turi būti treneris?
Pirmiausia turi rasti bendrą kalbą su auklėtiniais. Aišku, visi turbūt sako, kad turi būti griežtas, reiklus, bet manau, jog reikia rasti vidurį tarp griežtumo ir draugiškumo, kad treniruotėse būtų tvarka, bet kartu ir būtų geras, draugiškas ryšys su komanda.

 

Ar taip visą laiką ir įsivaizdavai trenerio darbą?
Aš apskritai neįsivaizdavau, kad galima treniruoti darželinukus (juokiasi).

 

Ką tau reiškia krepšinis?
Jis jau seniai tapo mano gyvenimo būdu: tai ir pramoga, ir darbas, ir saviraiškos būdas. Krepšinis davė ir vis dar duoda daug gerų emocijų, krepšinio aikštelėse susipažinau su geriausiais savo draugais. Turbūt dabar galėčiau pasakyti tą frazę iš NBA reklamos „Tai – daugiau nei žaidimas“ (kalbėdamas vis plačiau šypsosi).