Tarptautinė patirtis pirmajame BBBL ture!

Spalio 11-13 dienomis ,,Aukštaitijos KM – Adorma Roletai Jums“ (2007) ekipa žengė dar vieną, labai svarbų mūsų krepšinio mokyklai žingsnį, dalyvavo pirmajame Baltijos vaikinu krepšinio lygos (BBBL) ture. Viso ekipos laukia mažiausiai 3 etapai, tad liko dar 2 turai, kurių metų ekipa rungtyniaus su komandomis iš Sankt Peterburgo, Tbilisio, Maskvos, Rygos, Talino, Londono bei kitų pasaulio miestų. 

Pirmasis turas skirtas semtis tarptautinę patirtį

Pirmajame ture, vykusiame Ozolnieki miestelyje (Latvija), varžėsi trenerio Dariaus Griškėno auklėtiniai Arnas Liandzbergas, Arnas Augustinavičius, Titas Blazdžiūnas, Gabrielius Sabalys, Oskaras Petrėnas, Arvydas Čerbauskas, Matas Dagys, Justas Riselis ir Dovydas Vaivada. Šiame ture ,,Aukštaitijos KM – Adorma Roletai Jums“ ekipa susigrūmė su komandomis iš Rygos, Valmieros, Ogrės ir Tbilisio.

Iki pergalių trūko visai nedaug

Pirmose turo rungtynėse kova vyko prieš BS Riga ekipą ir baigėsi rezultatu 55-26. ,,Aukštaitijos KM- Adorma Roletai Jums“ komandai tai buvo pirmos turo rungtynės ir jų metu teko susidurti su kitokia krepšinio filosofija bei pamiršti apribojimus taikomus vaikų krepšinyje Lietuvoje. Treneris Darius Griškėnas teigė: ,,Susidurėme su kitokiomis krepšinio taisyklėmis, čia nėra apribojimų vaikams, žaidžiama pagal vyrų krepšinio taisykles su zonine gynyba, spaudimu ir kitais niunasais.“ Rungtynėse rezultatyviausi buvo Gabrielius Sabalys ir Dovydas Vaivada, pelnę po 7 taškus. 

Antrose rungtynėse kova vyko su ekipa iš Ogres ir baigėsi vis dar ne mūsų naudai. Rezultatu 28-50 patirtas pralaimėjimas. Rezultatyviausias ekipoje buvo Oskaras Petrėnas pelnes 9 taškus. Šeštadienį prie ekipos prisijungė ir komandos lyderis Arnas Augustinavičius. Rungtynės su BS Riga/ Ridzeme klostėsi permainingai. ,,Aukštaitijos KM- Adorma Roletai Jums“ ekipa nenusileido varžovams ir nuolat lipo ant kulnų, kiekviename kėlinyje priartėjus prie varžovų jie vėl pasprukdavo. Rezultatu 42-60 nusileidome varžovams. Po rungtynių komandos kapitonas Arnas Augustinavičius teigė: ,,nepataikėm, ką turėjom pataikyti, pralaimėjom nors galėjom laimėti“. Tačiau ekipa džiaugėsi pagerėjusiu žaidimu ir įgyja dar daugiau patirties.

Sekančiose rungtynėse su Valmieros ekipa, po net 9 kartus pasikeitusios vedančiosios komandos, rezultatu 38-45 nusileido svečių iš Lietuvos ekipa. Visas rungtynes besikeičiant pirmaujančiai komandai pabaigoje pergalę lėmė mažos detalės bei patirtis. Rungtynėse pasižymėjo A. Augustinavičius su 12 taškų ir A. Liandzbergas su 10 taškų. Po rungtynių treneris nusprendė atsigaivinti ir keliavo į šalia esantį tvenkinį sveikuoliškoms maudynėms. 

Paskutinės turo rungtynės vyko sekmadienio rytą. Rungtyniavome prieš Iberi ekipą, atvykusią iš Tbilisio. Varžovai buvo fiziškai stipresni ir patyrėme pralaimėjimą. 

Nuotaika gera, taisome klaidas bei ruošiamės kitoms kovoms

Po šio turo ekipa suprato, kur reikia tobulėti ir ką dar išmokti. Komanda pažadėjo sustiprinti gynybą bei padidinti taiklumo procentą ir taip pasiruošti kitiems turams. Treneris garantavo, jog artėjančiuose turuose, kaip ir MKL, sieksime tik pergalių, kurioms busime pasiruošę. Primename, kad ši komanda praėjusiame sezone iš MKL kovų pasitraukė tik atkrintamosiose, pralaimėdama stipriai Kėdainių SC ekipai, o viso sezono metu buvo patirti tik 4 pralaimėjimai, tad potencialo tikrai pakankamai.Sekančios ,,Aukštaitijos KM- Adorma Roletai Jums“ ekipos rungtynės vyks Kuršėnuose prieš vietos ekipą. Daugiau informacijos jau netrukus. 

Jau visai netrukus startuos ir gausybė kitų čempionatų, kuriuose dalyvaus visi Aukštaitijos krepšinio mokyklos mokyklinukai, tai AKM taurė, MKL, Čempionų lyga. NBA jr., o jų tarpe treniruotės bei draugiškos rungtynės ir kiti renginiai, norite prisijungti prie vienos didžiausių bei šauniausių krepšinio bendruomenbių? Tiesiog susisiekite su mumis.