Treneris Benas Bakučionis: apie artėjantį MKL debiutą ir rekomenduojamas knygas.

Vienas  sėkmingiausių vaikų trenerių Panevėžyje  Benas Bakučionis yra sukaupęs milžinišką patirtį, kurią nuo 2016  m.  į vis aukštesnį lygį kelia ir Sporto ir Išsilavinimo Akademijos auklėtinių žaidimą. Sporto aktyvistas, krepšinio fanatikas bei nuostabus 30-ties metų treneris B. Bakučionis skaičiuoja jau šeštąjį sezoną, dirbant su modernia ir šiuolaikiška Sporto ir Išsilavinimo Akademija.

Sveikas Benai, jau ganėtinai ilgai dirbi Aukštaitijos KM, dabar Sporto ir Išsilavinimo Akademijoje. Kas lemia tokį lojalumą organizacijai ir ar patį stebiną išdirbtas laikotarpis čia?

Labas, sutinku – laikas tikrai lekia nepastebimai. Šiam momentui, kad ir kaip norėčiau, negalėčiau išskirti vienos ar kitos aplinkybės nulėmusios ilgalaikį apsisprendimą darbuotis „Sporto ir Išsilavinimo akademijos“ bendruomenės labui.

Keliuose darželiuose vykdai užsiėmimus šiemet?

Šiemet su mažaisiais krepšininkais sportuojame 8-iose Panevėžio miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Kokią dalį laiko tavo savaitėje užima pasiruošimas treniruotėms ?

Jei kalbame būtent apie teorinę dalį – drąsiai galiu teigti, kad „geras pusdienis“ savaitgalio metu yra optimalus laikotarpis visoms mintims „sukristi“ į treniruočių planus. O praktiškai, prieš kiekvieną treniruotę reikia ir, žinoma, tuo pačiu norisi būti „geriausioje formoje“ tiek koncentracijos tiek ir fizinio pajėgumo prasme.  

Kaip supratai, kad tavo gyvenimo kelias veda darbo su vaikais link?

Na, tai nebuvo spontaniškai kilusi mintis „eik ir dirbk“. Tiesiog, baigus studijas norėjau save realizuoti turimus gebėjimus atitinkančioje veikloje. Ši profesinė kryptis nuo pat pirmosios dienos pasirodė itin prasminga, o ir kasdien pasitaikantys „iššūkiai“ labiau patį įkvėpė nei demotyvavo.

Šiemet, pirmą kartą, debiutuosi Moksleivių Krepšinio Lygoje. Ar galėtum skaitytojams pristatyti savo komandą ir kokių rezultatų pats tikiesi su ja pasiekti?

Mūsų komandą sudaro 2011 m. gimę sportininkai. Berniukų kolektyvas motyvuotas ir darnus, noriai lanko treniruotes. Natūralu, kad tokiame amžiuje komanda tik pradeda „lipdytis“. Tiksliau, vis dar stengiamės artimiau pažinti savo draugus bei mokydamiesi naujų įgūdžių – identifikuoti savo stipriąsias bei silpnąsias žaidybines puses. Tikiuosi, kad sezono metu netruks galimybių išbandyti savo jėgas su įvairaus meistriškumo varžovų komandomis, o atskirai kiekvienas iš jaunųjų sportininkų – galės nevaržomai džiaugtis mėgstama veikla. Į aikštelę žengsime žaisti, klysti ir tobulėti, tačiau pergalių siekimo tikrai „nenustumsime į paraštes“. Trumpai tariant, tikslas – maksimalios pastangos.

Kokios yra vertybės, kurias nori matyti savo treniruojamoje komandoje?

Šiam momentui galėčiau išskirti tris: atvirumas, besąlyginis palaikymas bei atsidavimas bendram tikslui.

Savaitgalį Kaune dalyvavote draugiškame ,,NKA Autumn basket CUP 2021″ krepšinio turnyre. Galbūt gali su skaitytojais pasidalinti įgyta patirtimi ir išgyventomis akimirkomis kartu su komanda? Kaip pats vertini turnyrą?

Nuvykti į Kauną proga pasitaikė tikrai neeilinė. Ne tik įsivyravusi pandeminė situacija, bet ir intensyvus mokslo metų „startas“ mane patį nuteikė pesimistiškai, tačiau vos tik gavę pasiūlymą – su komanda nusprendėme nieko nelaukti ir sudalyvauti. Džugu, kad varžybose teko net 3 kartus susitikti bei išbandyti savo jėgas su ganėtinai aukšto meistriškumo jaunųjų krepšininkų komandomis. Patį turnyrą vertinu labai teigiamai – nedažnai tenka sužaisti bei išvysti kokiu „ritmu“ gyvena kitų miestų komandos. Aišku, ir patys organizatoriai verti atskiro pagyriamojo žodžio.

Tave pažįstantys žmonės dažnai užsimena, kad be sporto negalėtum gyventi. Galbūt krepšinis yra ne vienintelė sporto šaka kuri patinka?

Taip, tikrai domiuosi ir kitomis. Pamenu, kad mokyklos bei studijų laikais teko ne kartą ir ne du atstovauti savo mokymo įstaigas įvairių sporto šakų varžybose (tinklinis, stalo tenisas, smiginis).

Knygų skaitymas – daugeliui žmonių yra viena iš gyvenimo aistrų, pažadinanti vaizduotę bei norą pažinti ir kurti. Kokios knygos patinka tau? Galbūt gali parekomenduoti mūsų skaitytojams kelias knygas, kurios, tavo manymu, yra vienos iš geriausių skaitytų gyvenime?

Norėčiau teigti, kad skaitau beveik visų rūšių literatūrą, tačiau prie eilėraščių, romanų bei detektyvų, deja – netraukia. Tikrai teko ne po kartą ir ne po du perversti knygas, kurias galėčiau pavadinti „transformacinėmis“. Šįkart galėčiau išskirti D. Morris „Žmonių zoologijos sodas“, Claude M. Steiner „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės“ ir karantino metu atrastas A. Huxley kūrinys „Puikus naujas pasaulis“.

Na, ir pabaigai, žinome, jog organizacija neseniai paminėjo savo dešimtmetį, ko norėtum jai palinkėti ateityje?

Linkiu įgyvendinant ilgalaikius tikslus nenukrypti nuo „orientacijos į žmogų“ bei nepritrūkti kūrybinių minčių tenkinant miestiečių „fizinio raštingumo“ poreikius.