Treneris Dovydas Veriuga: apie išsipildžiusią svajonę tapti krepšinio treneriu ir pirmajį dėjimą.

Dovydas Veriuga – neapsakomo kantrumo ir begalinio noro padėti vaikams Sporto ir Išsilavinimo Akaademijos treneris. 31-erių buvęs krepšininkas yra sukaupęs nemažą patirtį krepšinio srityje, todėl jau nuo 2020 metų liepos mėnesio prisijungė prie mūsų trenerių komandos. Begalinę meilę šiai sporto šakai, vaikų treniravimui ir paslaptimis treneris dalinasi ir su visais skaitytojais.

Dovydai, ko tikėjaisi ateidamas dirbti į Sporto ir išsilavinimo akademijos kolektyvą ir ar esi patenkintas savo sprendimu atvykstant į šią organizaciją?

Ateidamas, tikėjausi pakelti save į aukštesnį lygį, išmokti perduoti savo žinias ir krepšinio supratimą vaikams. Ir dėl to, šiuo pasirinkimu esu tikrai patenkintas.

Žinome, jog pats buvai krepšininkas, kokiose krepšinio lygose esate žaidęs ir kaip vertinate savo patirtį įsitraukus į jas?

Per savo karjerą teko žaisti ir įgyti labai svarbio patirties įvairiose krepšinio lygose. Tiek Lietuvos krepšinio lygoje, tiek Regionų krepšinio lygoje, tiek Moksleivių krepšinio lygoje.

Koks tau įsimintiniausias įvykis susijęs su krepšiniu?

Sunku išskirti vieną įsimintiniausia, bet sakyčiau 2009 metais laimėtas dėjimo į krepšį konkursas. Taip pat, labai įsimintinas įvykis – išsipildžiusi svajone tapti krepšinio treneriu.

Kelių metų buvai kai pirmą kartą idėjai į krepšį?

Pirmą kartą į krepšį įdėjau būdamas keturiolikos metų.

Ar galėtum skaitytojams pristatyti vaikų grupes/komandas su kuriomis šiuo metu dirbi?

Šiais metais turiu tris moksleivių komandas. Dvi iš jų varžosi Moksleivių krepšinio lygoje U12 ir U13 čempionatuose, viena Mažu miestelių krepšinio lygoje.

Iš kur semiesi naujų idėjų, treniravimo metodų, kuriuos pritaikai darbo su vaikais metu?

Stengiuosi daug dalykų įdiegti, kuriuos pamatau bežiūrėdamas krepšinį. Tiek iš LKL komandų, tiek iš Europos komandų vieną kitą derinuką ar naudingą pratimą ir paaiškinu juos vaikams.

Aktyvus laisvalaikis ir sportinė veikla – vieni iš daugelio dalykų, propaguojami Sporto ir Išsilavinimo akademijoje. Kokia yra tavo mėgstamiausia veikla, neįtraukiant krepšinio, kuria užsiiminėji turėdamas laisvo laiko?

Labai mėgstu salės futbolą. Dažnai leidžiu ir vaikams pažaisti treniruočių metu, nes tai puikus pratimas skatinantis fizinį aktyvumą ir truputėli atsipūsti nuo krepšinio pakeičiant jį futbolo kamuoliu ir gerinant komandinę atmosferą.

Ši sporto organizacija pasižymi dideliu aktyvumu Panevėžio bendruomenėje, 2021 surengta daugybė renginių tokių kaip sporto festivalis, 3×3 turnyrai, stovyklos, Panevėžio maratonas. Ar pačiam patinka prisidėti prie šių renginių ar labiau save priskiri tik prie treniravimo?

Patinka prisidėti ir džiaugiuosi, jog organizacija daug dirba ties renginiais ir stovyklomis, niekada pats nevengiu prisidėti, nes renginiai tikrai būna aukšto lygio ir suartina visą kolektyvą ir mūsų bendruomenę.

Tavo 3 geriausi matyti filmai ar serialai, kuriuos rekomenduotum pasižiūrėti skaitytojams?

Nelengvas klausimas, bet galėčiau išskirti „Kosminį krepšinį, „Greiti ir įsiutę“ ir dar labai patinka „Hačiko“.

Na, ir pabaigai, žinome, jog organizacija neseniai paminėjo savo dešimtmetį, ko norėtum jai palinkėti ateityje?

Norėčiau palinkėti ir toliau nuoseklaus darbo ateityje, nes tik sunkiai dirbdamas gali būti ten kur labai trokšti.